Pasaulyje

2016.07.31 14:59

Prancūzijos musulmonai kviečiami į bažnyčias kartu gedėti nužudyto kunigo

BNS 2016.07.31 14:59

Musulmonai visoje Prancūzijoje sekmadienį kviečiami dalyvauti katalikiškose mišiose ir kartu gedėti neseniai šalyje džihadistų paauglių nužudyto katalikų kunigo, kurio nužudymas sukėlė nuogąstavimų dėl religinės įtampos šalyje.

Sekmadienį visoje Prancūzijoje bus rengiamos mišios pagerbti nužudytą 81 metų kunigą Jacques`ą Hamelį, kuriam antradienį per džihadistų išpuolį bažnyčioje buvo perrėžta gerklė.

„Mes visi esame Prancūzijos katalikai“, – reikšdamas solidarumą sakė Prancūzijos musulmonų tarybos CFCM vadovas Anouaras Kbibechas.

Taryba pareiškė, kad dalyvaudami sekmadieninėse mišiose musulmonai pademonstruos savo „solidarumą ir užuojautą“ dėl kunigo nužudymo.

Devyniolikmečiai Adelis Kermiche`as ir Abdelis Malikas Petitjeanas  nužudė kunigą, ir atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė „Islamo valstybė“. Po įkaitų dramos policija juos abu nušovė.

Prancūzijos ministras pirmininkas Manuelis Vallsas sekmadienį paragino su musulmonų bendruomene Prancūzijoje – didžiausia Europoje ir turinčia maždaug 1 mln. narių – sudaryti naują „paktą“.

M. Vallsas anksčiau paragino įvesti laikiną draudimą finansuoti Prancūzijoje veikiančias mečetes iš užsienio ir imamus rengti tik šalies viduje.

Prancūzijos ministras pirmininkas ir jo vyriausybės vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as raginami atsistatydinti dėl tariamų saugumo spragų po to, kai išaiškėjo, jog abu kunigo žudikai buvo žinomi saugumui.

Prancūzijos policija vis dar apklausia A. M. Petitjeano pusbrolį ir vieną Sirijos pabėgėlį po to, kai jo paso kopija buvo rasta A. Kermiche`o bute. Tyrimui artimas šaltinis sakė, kad septyniolikmetis siras, kuria mėgino su A. Kermiche`u keliauti į Siriją, buvo sulaikytas Ženevoje ir parsiųstas atgal į Prancūziją likus kelioms dienoms iki išpuolio.

Tačiau šiuo metu „niekas nerodo, kad jis kaip nors susijęs su išpuolių“, sakė šaltinis.

Musulmonai į katalikiškas mišias sekmadienį yra kviečiami po to, kai Prancūzijos pietiniame Liono mieste regioninė musulmonų taryba ir vietinė katalikų grupė surengė „brolybės eitynes“. Šimtai žmonių tyloje žygiavo, o priekyje buvo nešami užrašau „Tai ne religinis karas“ ir „Mes visi esame broliai ir seserys“.

„Nesuteikime teroro agentams antros pergalės pasiduodami neapykantai“, – sakė vietos imamas Azzedine`as Gaci.

Minėtos katalikų grupės atstovas Foucauld Giuliani, pabrėžė, kad „šie išpuoliai mūsų nesuskaldys. Jie mus tik suvienys aplink vieną idėją – susitaikymą“.