Pasaulyje

2016.07.31 16:56

Teksase per šaudynes žuvo mažiausiai vienas žmogus

BNS, 15min.lt 2016.07.31 16:56

Mažiausiai vienas žmogus žuvo, o dar keturi buvo sužeisti per ankstų sekmadienio rytą Teksaso valstijos sostinėje Ostine įvykusias šaudynes. Policija perspėjo, kad šaulys tebėra laisvėje.

Skelbiama, kad incidentas įvyko tuoj po 2 val. 15 min. vietos laiku Ostino centre, kur veikia daug barų ir naktinių klubų. Policija socialiniame tinkle „Twitter“ perspėjo žmones vengti tos vietos dėl „aktyvaus šaulio“.

Pranešama, kad viena moteris buvo nušauta, o dar trys nugabentos į ligoninę su šautinėmis žaizdomis, pranešė greitosios pagalbos tarnyba.

Dar vienas vyras, kuris nukentėjo per šaudynes, medikų pagalbos atsisakė.

Vėliau policija patvirtino, kad tame pačiame rajone vos po kelių minučių buvo įvykusios dar vienos šaudynės, tačiau per jas buvo sužeistas tik šaudęs žmogus.

Policija visoje šalyje, ypač Teksase, dirba padidinto budrumo sąlygomis po to, kai prieš kelias savaites juodaodis ekstremistas per taikias eitynes Dalase prieš žiaurų policijos elgesį nušovė penkis policijos pareigūnus.

Ankstų sekmadienio rytą surengtos spaudos konferencijos metu Ostino policijos vadas Brianas Manley pranešė, kad pirmojo incidento metu šaudęs asmuo, kurio tapatybė dar nenustatyta, yra maždaug 20 metų baltasis arba šviesios odos lotynų amerikietis. Jo vis dar ieškoma.

Remiantis preliminariais duomenimis, įvyko kažkoks konfliktas, per kurį vyras išsitraukė ginklą ir ėmė šaudyti į grupę žmonių. Per šį incidentą žuvo viena maždaug 20 metų moteris.

Po septynių minučių policija gavo pranešimą apie kitą incidentą, kurio metu buvo šaudyta prie netoliese esančios automobilių stovėjimo aikštelės, sakė B. Manley. Jo metu žmogus išsitraukė ginklą ir iššovė, tačiau šalia buvę žmonės jį pargriovė ir nuginklavo. Sužeistas šaulys buvo nugabentas į ligoninę. Apie jo būklę nepranešama.

Pasak B. Manley, kol kas nežinoma, ar abu šauliai pažinojo nors vieną iš nukentėjusių moterų. Tyrimas tęsiamas.