Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.30 18:49

Po žlugusio perversmo Turkijoje į Graikiją plūsta daugiau pabėgėlių

Po nepavykusio perversmo Turkijoje, pastebima kad į Graikiją vėl atplaukia daugiau pabėgėlių ir migrantų. Jų skaičius buvo sumažėjęs po Europos Sąjungos ir Turkijos susitarimo.

Tačiau po nepavykusio perversmo, šalies valdžiai pradėjus persekioti oponentus, šis susitarimas pakibo ant  plauko. Turkijoje gyvena trys milijonai sirų – panašiai tiek, kiek Lietuvoje gyventojų.

į Turkiją sirai dabar gali tik nelegaliai, išvengę Turkijos karių. Žmogaus teisęs ginančios organizacijos sako, kad kariai nušovė kelias dešimtis sirų, bandančių kirsti sieną. Stovyklose gyvena tik kas dešimtas siras. Visi kiti ieško laimės už stovyklos ribų.

Turkijos Gaziantepo mieste iki karo Sirijoje gyveno pusantro milijono gyventojų, dabar čia įsikūrė ir keturi šimtai tūkstančių sirų.

Nors, jau daugiau nei pusmetį sirai Turkijoje gali dirbti legaliai, nevyriausybinės organizacijos sako, kad tai nepalengvino jų gyvenimo. Turkų verslininkai sirų įdarbinti legaliai, nes tuomet reikės mokėti didesnį atlyginimą.

„Didžiausios problemos – rasti tinkamą darbą ir gyvenamąją vietą. Jie gali Gaziantepe išsinuomoti būstą, bet nuoma labai brangi, todėl dauguma jų gyvena apleistose vietose, kurios jiems taip pat išnuomojamos labai brangiai. Net už vietas, kurios primena šiukšlyną ir kuriose niekas negalėtų gyventi, prašoma pinigų“, – problemas dėstė nevyriausybinės organizacijos ASAM centro atstovė Tugce Atak.

Norinčiųjų bėgti iš Turkijos yra, nors po Europos Sąjungos ir Ankaros susitarimo tai tapo sudėtingiau. Tik pats susitarimas dabar pakibo ant plauko.

Briuselis kritikuoja Turkijos valdžią, kad ši po nepavykusio perversmo persekioja oponentus ir siekia grąžinti mirties bausmę. Tad sustojo ir derybos dėl bevizio režimo – vienos iš susitarimo sąlygų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi