Pasaulyje

2016.07.30 12:54

Australijoje kilo šurmulys dėl „įžeidžiamo“ grafičio, vaizduojančio pusnuogę H. Clinton

BNS 2016.07.30 12:54

Australijoje išpieštas grafitis, vaizduojantis kandidatę į JAV prezidento postą Hillary Clinton, vilkinčią menkai kūną pridengiantį maudymosi kostiumėlį su Amerikos vėliavos žvaigždėmis, gali būti pašalintas, nes pripažintas įžeidžiamu.

Grafičio autorius gatvės menininkas slapyvardžiu Lushsuxas, sukūręs piešinių, vaizduojančių JAV respublikonų kandidatą Donaldą Trumpą ir televizijos realybės šou žvaigždę Kim Kardashian, pareiškė, kad mėginimai pašalinti jo kūrinį yra „apgailėtini“.

Minėtas provokuojantis piešinys atsirado ant vienos parduotuvės sienos Melburno priemiestyje Futskrėjuje. Kaip pranešama, vietos savivaldos institucija – Maribirnongo taryba – paprašė parduotuvės pašalinti grafitį.

„Laikome jį įžeidžiamu dėl to, kad jame vaizduojama beveik nuoga moteris, o ne dėl nepagarbos Hillary Clinton, remdamiesi 2007 metų Grafičių prevencijos įstatymu“, – tarybos vadovas Stephenas Wallas penktadienį sakė žiniasklaidos bendrovei „Fairfax Media“.

Pasak S. Wallo, policijos paprašyta skubiai pateikti savo nuomonę apie tą piešinį; taryba, savo ruožtu, ketina pateikti parduotuvės savininkui įpareigojimą pašalinti grafitį per 10 dienų.

Lushsuxas apkaltino tarybą peržengus ribą, sakydamas „Fairfax“, kad tas grafitis „toks pats įžeidžiamas“ kaip kokio nors dezodoranto reklama.

Interviu Melburno radijui Lushsuxas sakė įtariantis, kad jo „Instagram“ paskyra, turinti apie 110 tūkst. sekėjų, buvo ištrinta dėl to, jog jis paskelbė kontroversiško Hillary atvaizdo nuotrauką.

„Būti menininku pakankamai sunku... Netekti savo sekėjų socialiniuose tinkluose šiais laikais yra didelis praradimas“, – penktadienį jis sakė radijui 3AW.

Tačiau menininkas tvirtino liekantis ištikimas savo stiliui – kai buvo paklaustas, ką planuoja toliau, Lushsuxas sakė klausytojams: „Planuoju nupiešti didelį panašaus stiliaus Trumpo grafitį.“