Pasaulyje

2016.07.30 19:05

Per antiteroristinę operaciją Belgijoje suimtam vyrui pateikti kaltinimai

LRT RADIJAS, LRT.lt, 15min.lt2016.07.30 19:05

Belgijos prokurorai pranešė, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį suimti du broliai, kurie įtariami planavę teroro aktą šalyje. Vėliau Belgijos prokurorai pateikė kaltinimus vienam vyrui, kuris įtariamas planavęs teroro išpuolį.

Skelbiama, kad 33-ejų vyras kaltinamas bandymu surengti teroro ataką ir dalyvavimu teroristinės grupuotės veikloje. Šis vyras ir jo brolis sulaikyti per pareigūnų reidus. Brolis paleistas, jam jokie kaltinimai nepateikti.

Broliai buvo sulaikyti atlikus kratas jų namuose ir dar keliuose pastatuose Monso ir Lježo miestuose. Iš viso – aštuoniuose objektuose. Sprogmenų ar ginklų juose nerasta.

Įtariamieji įvardijami kaip 33-ejų Nourredine`as H. ir Hamza H. Jie šeštadienį pasirodys teisme. Teisėjas nuspręs, ar pratęsti jų sulaikymą.

Kol kas jie sulaikyti 24 valandoms. Federalinės prokuratūros atstovo angliškoje pranešimo versijoje sakoma, kad jie abu įtariami planavę ataką, o prancūziškoje – „planavę atakas“.

Prokurorų teigimu, kol kas nėra žinių, kad broliai gali būti susiję su teroristais, įvykdžiusiais kovo 22-osios išpuolius Briuselyje. Belgijoje tebėra sustiprintas saugumas po kovo mėnesio išpuolių Briuselio oro uoste ir metro, per kuriuos žuvo 32 žmonės.