Naujienų srautas

Pasaulyje2016.08.02 14:32

Austrija išdavė Prancūzijai du asmenis, įtariamus ryšiais su ekstremistais

ELTA 2016.08.02 14:32

Austrijos prokuratūra pranešė grąžinusi į Prancūziją du įtariamus asmenis, galima prisidėjusius prie pernai Paryžiuje teroro aktus įvykdžiusių ekstremistų, praneša BBC.

Per seriją išpuolių Paryžiuje praėjusių metų lapkričio 13-ąją žuvo iš viso 130 žmonių, daugiau kaip 350 buvo sužeisti. Atsakomybę už atakas prisiėmė „Islamo valstybė“ (IS).

Prancūzijai buvo išduoti 29-erių metų Adelis Haddadis iš Alžyro ir 35-erių metų pakistanietis Muhammadas Usmanas Ghanias. A. Haddadis ir M. U. Ghanis buvo sulaikyti 2015 m. gruodžio 10 dieną Austrijoje įsikūrusiame pabėgėlių centre.

Tyrėjų duomenimis, A. Haddadis ir M. U. Ghanis atvyko į Graikiją iš Artimųjų Rytų drauge su dviem tiesioginiais teroro išpuolio vykdytojais irakiečiais, susisprogdinusiais prie Paryžiaus „Stade De France“ stadiono. Paaiškėjus, kad A Haddadai ir M. U. Gganio pasai padirbti, Graikijos valdžia juos sulaikė 25 dienoms. Paleisti jie kartu su kitais pabėgėliais išvyko į Austriją.

Kaip praneša AFP šaltiniai, A. Haddadžiui ir M. U. Ghaniui Prancūzijoje pateikti kaltinimai nusikaltimais, susijusiais su terorizmu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi