Pasaulyje

2013.03.26 12:40

Vietnamas apkaltino Kiniją ataka prieš žvejų laivą Pietų Kinijos jūroje

ELTA2013.03.26 12:40

Vietnamas apkaltino Kinijos laivą iššovus signalinę raketą į vietnamiečių žvejų laivą ginčytinoje Pietų Kinijos jūroje, skelbia AP.

Vietnamas apkaltino Kinijos laivą iššovus signalinę raketą į vietnamiečių žvejų laivą ginčytinoje Pietų Kinijos jūroje, skelbia AP.

Vietnamo pareigūnai nepranešė, jog per incidentą praėjusį trečiadienį būta aukų, tačiau teigė, kad tai „labai rimta“. Pareigūnai pareiškė oficialų skundą Kinijos ambasadai Hanojuje.

Žvejų laivas buvo netoli Paracelo salų, kai nenustatytas kinų laivas prisivijo vietnamiečius ir paleido į juos signalinę raketą, teigiama pirmadienį vakare paskelbtame vyriausybės pranešime.

Hanojus pareikalavo, kad Kinija nubaustų atsakingus už incidentą ir atlygintų žalą žvejams, kurių laivas buvo apgadintas.

Pasak Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovo Hongo Lei, Kinija ėmėsi tiksliai neapibrėžtų, bet „teisėtų ir pagrįstų“ veiksmų, nukreiptų prieš vietnamiečių laivus, nelegaliai dirbančius Kinijai priklausančiuose vandenyse. Atstovas paneigė, kad buvo apgadintas laivas, tačiau taip pat nepateikė daugiau informacijos apie tai.

Vietnamas ir Kinija pretenduoja į didžiules teritorijas Pietų Kinijos jūroje. Pretenzijas į šią teritoriją taip pat reiškia Filipinai, Malaizija, Taivanas ir Brunėjus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.