Pasaulyje

2016.08.02 14:33

Prancūzijos premjeras siūlo laikinai uždrausti finansuoti mečetes iš užsienio

BNS 2016.08.02 14:33

Prancūzijos premjeras penktadienį pareiškė esantis „atviras“ pasiūlymui laikinai uždrausti finansuoti šalies mečetes lėšomis iš užsienio, kai šalį supurtė virtinė išpuolių, dėl kurių atsakomybę prisiėmė džihadistai.

Premjeras Manuelis Vallsas, duodamas interviu dienraščiui „Le Monde“, taip pat pripažino „aplaidumu“, kad vienam iš džihadistų, anksčiau šią savaitę užpuolusių bažnyčią ir nužudžiusių kunigą, anksčiau buvo paleistas iš kalėjimo, skyrus namų areštą ir įpareigojimą nešioti elektroninę apyrankę, nors jis laukė teismo dėl ryšių su terorizmu.

M. Vallsas ir vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as buvo aštriai kritikuojami dėl numanomų saugumo spragų, sudariusių sąlygas surengti Prancūzijoje tris dideles teroro atakas per 1,5 metų laikotarpį.

Faktas, kad 19-metis Adelis Kermiche`as, laukęs teismo dėl terorizmo, buvo paleistas namo, rodo, kad teisėjai turi laikytis „kitokio, kiekvienu atveju pritaikomo, požiūrio“, sakė premjeras.

Tačiau jis pabrėžė, kad teisėjai šiuo konkrečiu atveju neturėtų būti laikomi atsakingais už „terorizmo aktą“ bažnyčioje.

Nors džihadistams nužudžius kunigą prie bažnyčios altoriaus padidėjo nuogąstavimai dėl religinės įtampos sekuliarioje Prancūzijoje, M. Vallsas sakė, kad jo šaliai reikia „išrasti naują ryšį“ su islamu.