Pasaulyje

2016.07.29 11:13

Prancūzijos bažnyčios užpuolikas grasino šaliai vaizdo įraše

BNS 2016.07.29 11:13

Viena džihadistų naujienų agentūra ketvirtadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame vienas iš dviejų bažnyčios užpuolikų, nukautų per kunigo gyvybę nusinešusią įkaitų dramą Prancūzijoje, matomas grasinantis savo šaliai, pranešė islamistų tinklalapius stebinti grupė.

19-metis Abdel Malikas Petitjeanas ketvirtadienį prancūzų pareigūnų buvo įvardytas kaip antrasis džihadistas, dalyvavęs antradienį surengtame išpuolyje prieš bažnyčią Prancūzijos šiauriniame Normandijos regione, per kurį buvo nužudytas senyvas kunigas.

Jaunuolis buvo įtrauktas į Prancūzijos saugumo tarnybų sąrašą, kai mėgino patekti į Siriją per Turkiją.

Vaizdo įraše, kurį paskelbė džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) naujienų agentūra „Amaq“, A. M. Petitjeanas matomas vilkintis žalius dryžuotus marškinėlius ir kalbantis prieš kamerą.

Ekstremistų veiklą internete stebinti organizacija „SITE Intelligence Group“ paskelbė pustrečios minutės trukmės vaizdo įrašo kopiją. Jame A. M. Petitjeanas grasina Prancūzijai ir tiesiogiai kreipiasi į šalies prezidentą Francois Hollande`ą bei premjerą Manuelį Vallsą.

Jis kalbėjo daugiausiai prancūziškai, bet taip pat vartojo kai kurias arabiškas frazes.

„Islamo valstybė“ reguliariai ragina savo šalininkus rengti išpuolius Prancūzijoje.

A. M. Petitjeanas ir jo bendraamžis Adelis Kermiche`as prisiekė ištikimybę „Islamo valstybei“ vaizdo įraše, nufilmuotame prieš jiems antradienį įsiveržiant į bažnyčią Ruano priemiestyje Sent Etjen diu Ruvrė.

Abu užpuolikai vėliau buvo nukauti policijos.

Šis išpuolis buvo surengtas, kai vyriausybė jau buvo aštriai kritikuojama dėl numanomų saugumo spragų, atvėrusių kelią prieš dvi savaites įvykdytai tragiškai atakai Nicoje, kai vairuotojas nukreipė sunkvežimį į Bastilijos paėmimo dieną šventusią minią ir nužudė 84 žmones.

Dėl pastarųjų atakų M. Vallsas ir vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as buvo raginami atsistatydinti.