Pasaulyje

2016.07.28 19:35

Kinija ir Rusija rengs Pietų Kinijos jūroje bendras karines pratybas

ELTA2016.07.28 19:35

Kinija teigia, kad šalis kartu su Rusija Pietų Kinijos jūroje vykdys bendras karines pratybas, ginčytinuose vandenyse ir taip jau tvyrant įtampai, rašo BBC.

Kinija, Vietnamas, Filipinai, Taivanas, Malaizija ir Brunėjus – visos šalys konkuruoja ir reiškia pretenzijas į teritoriją Pietų Kinijos jūroje. Kinija savo pretenzijas reiškia statydama dirbtines salas ir vykdydama karinių jūrų laivyno patruliavimus. Nors JAV teigia teritoriniuose ginčuose nepalaikančios nė vienos pusės, šalis prie ginčytinų salų siuntė karinius laivus ir lėktuvus, kurie, anot JAV, siekia užtikrinti laivybos laisvę.

Anksčiau šį mėnesį Nuolatinio arbitražo teismas Hagoje atmetė Kinijos pretenzijas į didelę ginčytinos teritorijos dalį, nes Kinija neturi teisėto pagrindo reikšti pretenzijų. Į teismą ieškinį buvo padavę Filipinai ir reikalauja, kad Kinija gerbtų teismo sprendimą.

Kinijos gynybos ministerijos teigimu, rugsėjį vyksiančios karinės pratybos bus „įprastos“ ir „nebus nukreiptos prieš jokias trečiąsias šalis“.

Atstovas Yangas Yujunas sakė, kad pratybos bus vykdomos „atitinkamuose Pietų Kinijos jūros ir oro erdvės plotuose“, tačiau nepateikė tikslios būsimų pratybų vietos. Jo teigimu, pratybomis siekiama „stiprinti ir tobulinti“ Kinijos ir Rusijos visapusišką strateginę partnerystę bei didinti abiejų šalių karinių jūrų laivynų pajėgumą, siekiant kartu susidoroti su jūrų saugumo grėsmėmis“.

Kinija ir Rusija jau keletą metų vykdo bendras karinių jūrų laivynų pratybas, kurios, analitikų nuomone, yra skirtos priešintis JAV galiai Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.