Pasaulyje

2021.06.25 14:46

Anušauskas kalbėjosi su Vokietijos gynybos ministre: incidentas su kariais neturi paveikti mūsų draugystės

LRT.lt2021.06.25 14:46

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas penktadienį telefoninio pokalbio metu su Vokietijos gynybos ministre Annegret Kramp-Karrenbauer aptarė incidentą, dėl kurio Vokietija atšaukė 30 savo karių, tarnavusių NATO Priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje, rašoma Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime spaudai.

A. Kramp-Karrenbauer patikino, kad apgailestauja dėl susidariusios situacijos, o dėl Rukloje tarnavusių Vokietijos karių sukelto incidento Berlyne yra atliekamas tyrimas. A. Anušauskas pabrėžė, jog nepaisant nemalonaus incidento, bendradarbiavimas su Vokietija išlieka vienu svarbiausių prioritetų.

„Lietuvos visuomenė Vokietiją ir toliau mato kaip šalį, ženkliai prisidedančią prie saugumo užtikrinimo Lietuvoje, tiek karinėmis pajėgomis, tiek investicijomis. Nutikęs incidentas neturi neigiamai paveikti mūsų bendradarbiavimo, kurį laikau prioritetiniu“, – sakė ministras A. Anušauskas.

Bendraudamas su A. Kramp-Karrenbauer ministras A. Anušauskas padėkojo už Vokietijos investicijų į karinę infrastruktūrą padidinimą bei pakvietė A. Kramp-Karrenbauer apsilankyti Lietuvoje. Ministras užsiminė ir apie Lietuvos iniciatyvą steigti ES karinę mokymo misiją Ukrainoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.