Pasaulyje

2016.07.28 17:32

Prancūzija ir Britanija paragino Siriją nutraukti Alepo apsiaustį

BNS2016.07.28 17:32

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Marcas Ayrault (Žanas Markas Airo) ir jo kolega Didžiosios Britanijos ministras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) ketvirtadienį paragino valdantįjį Sirijos režimą bei jo šalininkus nutraukti „pražūtingą“ Alepo miesto apsiaustį.

„Ministrai oficialiai paragino Sirijos režimo sąjungininkes nedelsiant užbaigti šias operacijas, kurios pažeidžia Miunchene suderėtas paliaubas ir tarptautinę teisę“, – sakoma bendrame šių ministrų pranešime po susitikimo Paryžiuje.

„Raginame visiškai ir nedelsiant imtis vykdyti karo veiksmų nutraukimo sutartį bei siekti pažangos pereinamosios vyriausybės su visais vykdomaisiais įgaliojimais formavime “, – nurodoma pranešime.

Ministrai pažymi, kad miesto, kuriame yra apie 300 tūkst, gyventojų, apsiaustis „daro taikos derybų atnaujinimą neįmanomą“.

„Ministrai pabrėžia, kad ypač Rusija turi unikalią galimybę įtikinti Basharo al Assado režimą užbaigti karą ir grįžti prie derybų stalo“, – priduriama pranešime.

Rusija ketvirtadienį paskelbė pradėjusi „didelio masto humanitarinę operaciją“ kartu su Sirijos vyriausybe aplink kautynių nuniokotą Alepo miestą, siekdama atverti koridorius civiliams ir besitraukiantiems kovotojams.

Gynybos ministras Sergejus Šoigu sakė Rusijos naujienų agentūroms, kad bus atverti trys humanitariniai koridoriai, siekiant „suteikti pagalbą taikiems piliečiams, tapusiais teroristų įkaitais, taip pat kovotojams, sutikusiems sudėti ginklus“.

Dar vienas koridorius bus atvertas į šiaurę nuo miesto – juo galės atsitraukti ginkluoti sukilėliai.

Sirijos prezidentas B.al Assadas ketvirtadienį pasiūlė amnestiją su jo pajėgomis besikaunantiems ginkluotiems sukilėliams, jeigu jie sutiks sudėti ginklus, paskelbė valstybinė naujienų agentūra SANA.

„Kiekvienas, turintis ginklų... ir ieškomas teisingumo... bus atleistas nuo griežčiausios bausmės, jeigu pasiduos ir sudės ginklus“, – SANA citavo prezidento įsaką dėl amnestijos, kurios pasiūlymas galios tris mėnesius.

Dokumente taip pat raginama paleisti visus nelaisvėje laikomus asmenis. Nurodoma, kad paleidusieji savo belaisvius būtų atleisti nuo bausmės, jeigu pasiduos per mėnesį.

Šis pasiūlymas buvo pateiktas tuo metu, kai vyriausybės pajėgoms pavyko visiškai apsupti sukilėlius Alepo miesto rytinėje dalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt