Pasaulyje

2021.06.25 13:44

Nausėda: būtina kuo greičiau patvirtinti ekonomikos gaivinimo planus

LRT.lt2021.06.25 13:44

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia vizitą Briuselyje, kur dalyvauja Europos Vadovų Tarybos sesijoje. Antrosios dienos posėdis skirtas ekonomikos gaivinimo, euro zonos, bankų sąjungos ir kapitalo rinkų sąjungos kūrimo klausimams aptarti, skelbiame Lietuvos Respublikos Prezidentūros pranešime spaudai.

ES lyderiai sutarė, kad tvirtas ir koordinuotas Europos Sąjungos ekonominės politikos atsakas padėjo pagrindą tvariam atsigavimui po pandeminės krizės.

G. Nausėda akcentavo lūkestį kaip galima greičiau sulaukti Nacionalinių Ekonomikos gaivinimo planų patvirtinimo, siekiant kuo sparčiau ir pilnu tempu pradėti įgyvendinti ambicingus ekonomikos žaliosios ir skaitmeninės transformacijos projektus. Pagal 2020 m. liepos mėn. ES vadovų susitikime pasiektus susitarimus, Lietuvos ekonomikos gaivinimo planui yra skirta 2,2 mlrd. Eur.

„Pritariame ES lyderių Porto susitikime sutartiems ES pagrindiniams strateginiams tikslams socialinėje srityje dėl užimtumo didinimo ir skurdo mažinimo, kurie itin svarbūs kuriant Lietuvos gerovę, o valstybės narės pačios turi nusistatyti ambicingus tikslus ir efektyvias įgyvendinimo priemones“, – sakė Lietuvos prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pažymėjo, kad skatindami ekonomikos atsigavimą turime nuolat atsižvelgti į fiskalinį tvarumą vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu. ES vadovai pritarė Tarybos rekomendacijoms dėl euro zonos ekonominės politikos, pakartojo visapusišką įsipareigojimą baigti kurti bankų sąjungą bei išreiškė politinę paramą kuriamai kapitalo rinkų sąjungai.

Prezidentas pabrėžė, kad Kapitalo rinkų sąjungos veiksmų plano įgyvendinimas, ypač skaitmeninių ir žaliųjų finansų bei finansinio raštingumo srityse, prisidės prie spartesnio ekonomikos atsigavimo, įmonių prieigos prie finansų didinimo ir finansų rinkų plėtros.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.