Pasaulyje

2016.07.28 13:56

Rusijos prezidentas priėmė Kaliningrado srities gubernatoriaus atsistatydinimą

BNS 2016.07.28 13:56

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį priėmė Kaliningrado srities gubernatoriaus Nikolajaus Cukanovo atsistatydinimą, pranešė Kremliaus spaudos tarnyba ir pridūrė, kad pareigūnas pasitraukė savo noru.

Šalies vadovas pavedė Jevgenijui Ziničevui, kuris nuo pernai birželio vadovavo Federalinės saugumo tarnybos (FSB) Kaliningrado regioniniam padaliniui ir turi generolo majoro laipsnį, laikinai eiti to vakarinio Rusijos anklavo gubernatoriaus pareigas, kol jį pakeis išrinktas gubernatorius.

V. Putinas taip pat pasirašė įsaką dėl 51 metų N. Cukanovo paskyrimo savo įgaliotuoju atstovu Šiaurės Vakarų federalinėje apygardoje.

Iki šiol šį postą užėmė Vladimiras Bulavinas, kuris trečiadienį vyriausybės buvo paskirtas vadovauti Federalinei muitinės tarnybai (FTS).

2015 metų rugsėjo 13-ąją N. Cukanovas buvo išrinktas Kaliningrado srities gubernatoriumi dar vienai penkerių metų kadencijai kaip valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ kandidatas. Pareigas jis oficialiai pradėjo eiti rugsėjo 21-ąją.

Pirmą kartą N. Cukanovas Kaliningrado srities gubernatoriumi tapo 2010 metų rugsėjo 28 dieną, pakeitęs anklavo vadovo poste Georgijų Boosą.

Rusijos nepelno organizacija „Pilietinės visuomenės vystymo fondas“ birželio mėnesį paskelbė šalies gubernatorių veiksmingumo reitingą, kuriame N. Cukanovas atsidūrė 8-oje dešimtyje.

Ekspertai šį prastą įvertinimą aiškino Kaliningrado srities pramonės gamybos ir darbuotojų atlyginimų sumažėjimu.

Politologas Jevgenijus Minčenka nurodė, kad J. Ziničevo paskyrimas vadovauti su NATO šalimis besiribojančiam anklavui akivaizdžiai susijęs su padidėjusia įtampa tarp Maskvos ir Aljansu, taip pat Rusijos santykiais su Baltijos šalimis.

„Jie nutarė paskirti jėgos struktūrų veikėją strategiškai svarbiame regione“, – aiškino ekspertas.