Pasaulyje

2021.06.25 04:27

Vokietijos ir Prancūzijos idėja subliuško – susitikimo su Putinu nebus

Mindaugas Laukagalis, LRT.lt iš Briuselio2021.06.25 04:27

Europos Vadovų Taryba (RVT) nusprendė atmesti Prancūzijos ir Vokietijos idėją perkrauti santykius su Rusija ir atnaujinti viršūnių susitikimus su prezidentu Vladimiru Putinu. Tai LRT ankstų penktadienio rytą patvirtino prezidentas Gitanas Nausėda.

„Turėjome sunkią kelių valandų trukmės diskusiją. Susidūrė du principiniai požiūriai. Vienas – kad turime laikytis vertybių ir principų, kurių visada laikėmės ir turėtumėme labai principingai vertinti, ar yra pažangos santykiuose su Rusija, ar ne. Šią poziciją atstovavau ir aš“, – interviu LRT sakė prezidentas.

Anot jo, po ilgų diskusijų šalys sutarė, kad apčiuopiamos pažangos santykiuose su Rusija pastaraisiais metais nepavyko pasiekti, o kai kuriose srityse situacija blogėjo.

„Tai nusiųstų pirmiausia labai blogą žinią tiek mūsų visuomenėms, – neabejoju, Lietuvos visuomenei taip pat, – bet nusiųstų prastą signalą ir mūsų partneriams Europos Rytuose. Visi prisimename, kas įvyko 2014 m. Nuo to laiko jokios pažangos nepasiekta, o atvirkščiai – žudomi žmonės, okupuojamos teritorijos“, – teigė G. Nausėda, pridurdamas, kad yra patenkintas EVT pasiektu susitarimu.

Idėją atnaujinti santykius su Rusija iškėlė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Kalbėdama Vokietijos parlamente ji teigė, kad ES turėtų pasekti Jungtinių Valstijų pavyzdžiu ir siekti tiesioginio kontakto su Maskva.

„Šiandien nebuvo įmanoma susitarti, kad mes nedelsiant turėtume susitikti aukščiausiu lygmeniu. Bet man svarbu, kad dialogo formatas palaikomas ir kad su tuo dirbsime. Asmeniškai, man būtų patikęs drąsesnis žingsnis pirmyn. Bet gerai, kaip yra, mes ir toliau dirbsime“, – po EVT žurnalistams teigė A. Merkel.

A. Merkel palaikė ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.