Pasaulyje

2021.06.24 19:35

Nausėda susitiko su Gutteresu: svarbus JT vaidmuo ginant demokratiją ir žmogaus teises Baltarusijoje

LRT.lt2021.06.24 19:35

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pradėjo vizitą Briuselyje, kur dalyvauja Europos Vadovų Tarybos sesijoje. Pirmosios dienos posėdis prasidėjo susitikimu su Jungtinių Tautų (JT) generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu, kuriame buvo aptarta žmogaus teisių, demokratijos ir teisės viršenybės padėtis pasaulyje, rašoma prezidentūros pranešime žiniasklaidai.

Nurodoma, kad dėmesys taip pat buvo skirtas visuomeninių organizacijų, žmogaus teisių aktyvistų bei žiniasklaidos darbuotojų teisių ir laisvių aptarimui.

Prezidentas pažymėjo, kad ES ir JT partnerystė ginant demokratijos ir žmogaus teisių principus, užtikrinant efektyvų daugiašališkumą yra itin svarbi. Šalies vadovas pabrėžė, kad didelį susirūpinimą kelia sparčiai blogėjanti žmogaus teisių padėtis Baltarusijoje. Jis paragino JT generalinį sekretorių skirti dar daugiau dėmesio išaiškinant žmogaus teisių pažeidimus ir siekiant išlaisvinti politinius kalinius šioje kaimyninėje šalyje. „Lietuva, kaip kandidatė į Žmogaus Teisių Tarybą 2022–2024, skiria ypatingą dėmesį universalių žmogaus teisių gynimui ir JT vaidmens stiprinimui“, – sakė prezidentas.

Europos lyderiai taip pat pirmosios sesijos dalyje aptarė pandemijos suvaldymo klausimus.

„Pandemija sutelkė ES valstybes nares ir institucijas bendriems sprendimams – ar tai būtų COVID skaitmeninis sertifikatas, bendras vakcinų įsigijimas, ar kova su pandemijos sukeltomis ekonominėmis ir socialinėmis pasekmėmis. Kita vertus pandemijos suvaldymo procesas Europos Sąjungoje pateikė nemažai pamokų, kurias turime išmokti. Vienybė ir susitarimas ypač svarbūs Bendrijai, kad sprendimai būtų priimti greitai, efektyviai ir pradėti vykdyti be atidėjimo. Svarbu, kad būtų užtikrintas tinkamas ES vidaus rinkos ir Šengeno erdvės veikimas“, – sakė šalies vadovas.

Pasak prezidento, ES piliečių lūkesčiai dėl pandemijos ribojimų atlaisvinimo yra labai aukšti, todėl būtina, kad visos šalys narės koordinuotų savo veiksmus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.