Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėja paskelbė karinę parengtį artilerijos daliniams, grasinama atakuoti JAV bazes

ELTA 2015.09.08 13:45

Šiaurės Korėja antradienį pranešė, jog buvo duotas nurodymas strateginių raketų ir ilgojo nuotolio artilerijos daliniams būti karinės parengties, grasinama atakuoti JAV bazes Guame, Havajuose ir JAV žamyne. Anot Pchenjano, praskridę amerikiečių bombonešiai kelia grėsmę saugumui, skelbia „Reuters“.

Šiaurės Korėja antradienį pranešė, jog buvo duotas nurodymas strateginių raketų ir ilgojo nuotolio artilerijos daliniams būti karinės parengties, grasinama atakuoti JAV bazes Guame, Havajuose ir JAV žemyne. Anot Pchenjano, praskridę amerikiečių bombonešiai kelia grėsmę saugumui, skelbia „Reuters“.

Nurodymas, kuris buvo paskelbtas Šiaurės Korėjos kariuomenės „aukščiausiojo vado“ pranešime, yra viena paskutinių agresyvios Pchenjano retorikos nuo tada, kai šio mėnesio pradžioje prasidėjo jungtinės JAV ir Pietų Korėjos karinės pratybos.

Pietų Korėjos gynybos ministerija pranešė, jog nėra jokių ženklų dėl gresiančių karinių veiksmų Šiaurės Korėjoje.

„Nuo šios akimirkos Korėjos liaudies armijos aukščiausiasis vadas nurodo karinę parengtį visiems artilerijos daliniams, įskaitant ilgojo nuotolio artilerijos ir strateginių raketų dalinius, kurie atakuos visus priešų objektus JAV bazėse šalies kontinente, Havajuose ir Guame“, – skelbė naujienų agentūra KCNA.

Anksčiau Pchenjanas pagrasino JAV ir Pietų Korėjai branduoline ataka, tačiau manoma, kad šalis nepajėgi atakuoti JAV žemyną atominiu ginklu. Bet JAV karinės bazės Ramiojo vandenyno teritorijoje yra potencialūs vidutinio nuotolio raketų taikiniai.

Šiaurės Korėja įspėjo, jog smogs JAV kariuomenei, ir apkaltino Vašingtoną karo ruošimuisi naudojant B-52 bombonešius, kurie pratybų metu praskrido virš Korėjos pusiasalio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi