Pasaulyje

2016.07.28 08:39

B. Obama apie H. Clinton: prezidento postui ji tinkamesnė nei aš ar B. Clintonas

Jungtinių Valstijų vadovas Barackas Obama išgyrė demokratų kandidatės Hillary Clinton patikimumą ir tinkamumą užimti prezidento postą ir kaip pavojingą užsipuolė jos varžovą Donaldą Trumpą. 

Ketvirtadienio vakarą H. Clinton sakys padėkos kalbą, o B. Obamai tai buvo viena iš paskutinių galimybių visos šalies akivaizdoje apginti savo valdymo laimėjimus, kuriuos visus D. Trumpas žada atšaukti. 

„Ji klausosi žmonių ir visuomet išlieka rami. Ji gerbia visus ir visų nuomones, nepriklausomai nuo to, kaip norima ją išmušti iš vėžių. Ji niekada nepasiduoda. Štai tokią Hillary aš pažįstu. Tai Hillary, kuria aš žaviuosi, todėl su dideliu pasitikėjimu galiu pasakyti, jog niekada nebuvo nei vyro, nei moters, įskaitant mane ar Billą [Clintoną], kurie būtų labiau tinkami tarnauti kaip prezidentė Hillary Clinton Jungtinėms Amerikos Valstijoms“,– pagyrų negailėjo JAV prezidentas.

H. Clinton, ketvirtadienio vakarą sakydama savąją kalbą, turėtų kaip ir B. Obama pabrėžti, kad Amerika - ne tokia, kokią ją piešia varžovas.

„Aš turiu pasitikėjimo, turiu optimizmo. Nesuprantu žmonių, kurie Ameriką dergia, kalba apie mūsų nuosmukį, elgiasi tarsi dar nebūtume šalis, kuri didi kaip jokia kita tarp kada nors buvusių per visą šios žemės istoriją. Jei norite tokio, kuris kitus laikys atpirkimo ožiais, prakišinės baimę ir įžeidinėjimus, tada aš - ne jūsų kandidatė. Mano rūpestis - visus sutelkti, pasiraitoti rankoves ir imtis dirbti sprendžiant mūsų problemas“,– sakė demokratų kandidatė į JAV prezidento postą.

Partija vargais negalais ima vienytis po audringų scenų pirmąją konvento dieną, bet dalis Bernie Sanderso rėmėjų žada už H. Clinton niekada nebalsuoti. Juos įtikinėja visi - naktį kalbėjo ir dabartinis viceprezidentas Joe Bidenas, ir H. Clinton pasirinktas kandidatas tapti būsimuoju viceprezidentu Timas Kaine`as, ir buvęs Niujorko meras respublikonas Michaelas Bloombergas, verslininkas, su žemėmis maišantis D. Trumpo verslo įgūdžius. Konvente - ir daug atlikėjų bei aktorių.

„Ji bus puiki prezidentė, ji bus pirmoji iš ilgos eilės moterų ir vyrų, kurie tarnauja tvirtai ir maloningai. Ji bus pirmoji. Bet ne paskutinė“,– kalbėjo aktorė Meryl Streep.

Bet agitaciją temdo niūrus suvokimas, kokia skilusi ir kokia įniršusi šita šalis. B. Obama perspėja demokratus, kad nestabilaus, netinkamo ir pavojingo D. Trumpo pergalė visai įmanoma, ypač jei H. Clinton rėmėjai per anksti atsipalaiduotų. Todėl jis ragina būti išsigandusius ir nenuilsti iki kol lapkričio 8-osios naktį bus suskaičiuoti balsai.