Pasaulyje

2021.06.23 17:17

Lenkijos valdžios įrankiu tapusi TVP laikoma nepatikimiausia šalies žiniasklaidos priemone

LRT.lt2021.06.23 17:17

Lenkijos valstybinis transliuotojas TVP yra vertinamas kaip mažiausiai patikimi šalies žiniasklaidos priemonė, atskleidė tarptautinis tyrimas, kurio metu buvo apklausti Lenkijos gyventojai. TVP yra tapusi Lenkijos valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS) ruporu, pažymi „Notes from Poland“.

Tyrimą atliko Reuters žurnalistikos studijų institutas, kartu su Oksfordo universitetu. Jo metu buvo 46 valstybių gyventojai buvo apklausiami apie žiniasklaidos naudojimo įpročius.

Paaiškėjo, kad iš 15 didžiausių naujienų šaltinių, Lenkijos valstybinis transliuotojas TVP yra vertinamas kaip mažiausiai patikimas. Juo pasitiki 36 proc. lenkų, 46 proc. juo nepasitiki. Kiti mažiausiai patikimi leidiniai buvo taip pat PiS palankus dienraštis „Gazeta Polska“ (38 proc.) ir „Super Express“ (39 proc.).

Labiausiai patikimais laikomi radijo stotis „RMF FM“ (68 proc.), kuris priklauso Vokietijos „Bauer Media Group“, „TVN“, priklausantis amerikiečių „Discovery Group“ ir „Polsat“.

Kai 2015 metais į valdžią grįžo PiS, TVP vadovu buvo paskirtas buvęs partijos politikas, o transliuotojo politizavimas pasiekė dar beprecedentį mastą, rašo „Notes from Poland“. Šis transliuotojas pastarųjų prezidento rinkimų metu šlovino PiS remiamą kandidatą Andrzejų Dudą ir kritikavo jo oponentą Rafała Trzaskowskį, jį kaltindamas neva dirbant JAV filantropui Georgui Sorosui ir siekiant „išpildyti žydų užmačias“.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) pažymėjo, kad TVP skelbiama medžiaga buvo „šališka, ksenofobiška ir antisemitinė“ ir tokiu būdu „pakirto rinkėjų galimybę priimti gerai apgalvotą sprendimą“. Valdant PiS Lenkija žiniasklaidos laisvės reitinge nukrito į žemiausią poziciją šalies istorijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.