Pasaulyje

2021.06.23 16:38

Afganistane civiliai telkiasi kovai su Talibanu

ELTA2021.06.23 16:38

Tūkstančiai Afganistano civilių ėmėsi ginklų, kad paremtų ginkluotąsias pajėgas kovoje su Talibano sukilėliais visoje šalyje, kai išvedami tarptautinių pajėgų kariai.

Per pastarąsias tris dienas kelios politinės partijos, Afganistano politikai ir buvę kovų prieš Talibaną vadai pradėjo mobilizuoti savo šalininkus, o kai kurie bando išstumti sukilėlius iš savo teritorijos.

Vietinis politikas iš šiaurinės Kundūzo provincijos Ghulamas Rabbanis sakė naujienų agentūrai dpa paėmęs ginklą tam, kad neleistų Talibanui užgrobti provincijos sostinės.

„Mes norime paremti savo saugumo pajėgas ir apginti savo garbę, tapatybę, laisves ir teises“, – sakė G. Rabbanis.

Mobilizacija prasidėjo po to, kai Talibano kovotojai pastarosiomis savaitėmis vieną po kito ėmė užimti dešimtis rajonų ir privertė vyriausybės pajėgas arba bėgti, arba pasiduoti su ginklais ir įranga.

Reaguodamas į tai, trečiadienį Talibanas perspėjo, kad jie „bus griežti“ tiems, kurie ginkluoja žmones.

Nuo gegužės 1 dienos, kai prasidėjo oficialus JAV ir NATO karių išvedimas iš Afganistano, Talibanas užėmė mažiausiai 68 rajonus.

Vietos pareigūnai trečiadienį patvirtino, kad šalies Gaznio, Paktijos ir Badachšano provincijose per parą kovotojai užėmė penkis rajonus.

Nuo tarptautinių pajėgų išvedimo pradžios, remiantis JT duomenimis, dėl konflikto šalies viduje buvo priversti bėgti mažiausiai 54 tūkst. žmonių.

Šiuo metu šalyje vyrauja netikrumas, ekspertai baiminasi, kad gali prasidėti pragaištingas pilietinis karas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.