Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.27 20:03

ES įpareigojo Lenkiją per tris mėnesius atšaukti skandalingą įstatymą

BNS 2016.07.27 20:03

Europos Komisija paskelbė Lenkijai skirtą rekomendaciją dėl teisinės valstybės. Joje išdėstyti Europos Komisijai susirūpinimą keliantys aspektai ir rekomendacijos, kaip juos spręsti. Šis žingsnis pagal ES teisinės valstybės principo sistemos procedūrą padarytas po intensyvaus dialogo su Lenkijos valdžios institucijomis, vykusio nuo sausio 13 d.

Europos Komisija mano, kad teisinės valstybės principams Lenkijoje kyla sisteminė grėsmė. Faktas, kad Konstituciniam Teismui užkirstas kelias visiškai užtikrinti veiksmingą konstitucinę kontrolę, neigiamai veikia jo vientisumą, stabilumą ir tinkamą veikimą, o tai yra vienas esminių teisinės valstybės garantų, rašoma EK pranešime spaudi.

Europos Komisijos pirmininko pirmasis pavaduotojas Fransas Timmermansas sakė: „Nors nuo metų pradžios vyko dialogas su Lenkijos valdžios institucijomis, Europos Komisija mano, kad pagrindinės problemos, keliančios grėsmę teisinei valstybei Lenkijoje, liko neišspręstos. Todėl dabar Lenkijos valdžios institucijoms pateikiame konkrečias rekomendacijas, kaip spręsti tas problemas, kad Lenkijos Konstitucinis Teismas galėtų vykdyti savo įgaliojimus ir užtikrinti veiksmingą konstitucinę kontrolę.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi