Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.27 14:59

Buvęs Prancūzijos ministras vadovaus deryboms dėl JK išstojimo iš ES

ELTA 2016.07.27 14:59

Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude`as Junckeris buvusį Prancūzijos užsienio reikalų ir žemės ūkio ministrą Michelį Barnier`į paskyrė vadovauti deryboms dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Bendrijos. M. Barnier`is, be to, dešimtmetį dirbo eurokomisaru, pastarąjį kartą iki 2014-ųjų buvo atsakingas už vidaus rinką ir finansines paslaugas – abi šios sritys būsimuose santykiuose su Londonu vaidins vieną pagrindinių vaidmenų, informuoja agentūra AFP.

Komisijos teigimu, J.-C Junckeris patikėjo M. Barnier`iui „ruoštis ir vadovauti“ išstojimo deryboms. Jis tiesiogiai teiks informaciją Komisijos vadovui ir „turės geriausius Komisijos ekspertus“.

M. Barneris pareigas pradės eiti spalio 1-ąją. Dešinysis prancūzų politikas „Twitter“ tinkle rašė, jog jaučiasi „labai pagerbtas“, kad jam patikėta ši „pretenzinga misija“.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas jau birželio pabaigoje paskyrė savo „Brexit“ įgaliotinį. Juo tapo belgų diplomatas Didier Seeuwsas.

52 proc. britų birželio 23-iąją vykusiame referendume balsavo už savo šalies išstojimą iš ES. Tačiau oficialaus prašymo dėl pasitraukimo iš Bendrijos pagal 50-ąjį Lisabonos sutarties straipsnį Londonas dar nėra pateikęs.

Tik kai tai bus padaryta, prasidės dvejus metus truksiančios derybos su ES dėl sudėtingų santykių išnarpliojimo.

M. Bernier`is yra „gabus derybininkas, turintis didelę patirtį svarbiose politikos srityse“, – sakė J.-C. Junckeris. Jis esą turi platų „kontaktų tinklą visų ES narių sostinėse bei Europos Parlamente“. Komisijos vadovas pareiškė neabejojantis, kad M. Barnjė „padės mums sukurti naują partnerystę su Jungtine Karalyste, kai ši paliks Europos Sąjungą“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi