Pasaulyje

2021.06.23 11:32

Lukašenka ragina lietuvius atsikratyti savo politikų: pažiūrėkite, pasaulis nuostabus

LRT.lt2021.06.23 11:32

Neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad regionas yra priartėjęs „prie konflikto slenksčio“ ir paragino Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Ukrainos gyventojus „pabusti, kol dar ne per vėlu“.

„Atsikratykite savo politikų, kurie išprotėjo, prarado ryšį su realybe. Pažiūrėkite, koks nuostabus yra pasaulis. Mes visada sugyvenome taikiai, kaimyniškai dalinomės duona, lankėme vieni kitus. Sustokime prie šios paskutinės linijos, nes rytoj gali būti jau per vėlu“, – A. Lukašenką cituoja valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

Kalbėdamas 80-ųjų nacistinės Vokietijos įsiveržimo į Sovietų Sąjungą metinių minėjime, A. Lukašenka kartojo, kad darys viską, jog apgintų savo šalies suverenitetą bei perspėjo dėl tariamos NATO pratybų grėsmės.

„Mes jais patikėjome ir nepasimokėme, kai atidavėme jiems Rytų Europą mainais į jų pažadą niekada nežengti nė žingsnio mūsų kryptimi ir neplėsti NATO į rytus. Jie mažiausiai yra melagiai, o daugiausiai – netikšos. Jie melavo ir apgaudinėjo, bet šiandien jiems nepavyks“, – sakė A. Lukašenka.

Vakarai yra susirūpinę dėl rudenį vyksiančių Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų „Zapad 2021“, kurių metu, veikiausiai, bus treniruojamasi pulti kaimynines NATO valstybes.

Baltarusijoje jau 10 mėnesių tęsiasi protestai ir pasipriešinimas A. Lukašenkos režimui, kilęs po suklastotų prezidento rinkimų rugpjūtį, kai jų laimėtoju apsiskelbė A. Lukašenka. Dėl brutalių režimo veiksmų ES ir kitos Vakarų valstybės jau įvedė kelis sankcijų paketus režimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.