Pasaulyje

2021.06.23 10:56

Rusiją alina karščio banga – Arktyje fiksuojama virš 30 laipsnių karščio

LRT.lt2021.06.23 10:56

Sekmadienį Rusijos Sibiro regionuose buvo fiksuoti nauji karščio rekordai, o karščio banga jau kurį laiką alina visą Arkties regioną.

Šiaurės poliaratyje esančiame Saskylache oras sušilo iki 31,9 laipsnio, o žemės paviršiaus temperatūra siekė 39 laipsnius. Tai aukščiausia temperatūra nuo 1936-ųjų, rašo „The Barents Observer“.

Jakutijoje buvo užfiksuotas 48 laipsnių karštis, antradienį regione siautė 64 miškų gaisrai, kuriuos paskatino sausa ir karšta vasara. Vietos pareigūnai teigia, kad „neįprastai karšto oro“ banga gali tęstis iki pat birželio pabaigos.

Ekstremalią temperatūrą fiksuoja ir Europos Sąjungos (ES) palydovai „Copernicus Sentinel-3A“, „Sentinel-3B“, kurių duomenimis, paviršiaus temperatūra daug kur Sibire siekia 35 laipsnius.

Karščio rekordai fiksuojami ir šalies sostinėje Maskvoje. Meteorologai prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis bus pagerintas temperatūros rekordas ir oras sušils iki 36 laipsnių. Pastarąsias kelias dienas oro temperatūra siekia beveik 32 laipsnius karščio.

Karščio rekordai fiksuoti ir Sankt Peterburge, kur pirmadienį oras sušilo iki 30,7 laipsnio.

Tokie reiškiniai ateityje taps vis dažnesni, nes Rusijoje klimatas šyla maždaug 2,5 karto greičiau, nei kitose pasaulio šalyje, pažymi „The Moscow Times“.

Baiminamasi, kad dėl ekstremalių karščių šiemet gali pasikartoti praeitų metų katastrofos, kai Sibirą alino milžiniški miškų gaisrai, kurių dūmai užtemdė ir didžiųjų miestų dangų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.