Pasaulyje

2016.07.27 13:11

B. Obama: Rusija galbūt stengiasi paveikti JAV prezidento rinkimų baigtį

BNS 2016.07.27 13:11

JAV prezidentas Barackas Obama atsisako atmesti galimybę, kad Rusija stengiasi pakreipti jo įpėdinio rinkimų kampaniją respublikonų kandidato Donaldo Trumpo naudai.

„Viskas įmanoma“, – B. Obama sakė duodamas interviu televizijai „NBC News“, kurį planuojama parodyti trečiadienį.

Šis pareiškimas yra iki šiol atviriausias JAV vyriausybės komentaras dėl numanomo Rusijos vaidmens incidente, kai buvo pavogtas ir paviešintas didelis pluoštas Demokratų nacionalinio komiteto (DNK) elektroninių laiškų. Rusija savo ruožtu neigia esanti kaip nors su tuo susijusi.

B. Obama sakė, kad Federalinis tyrimų biuras (FTB) tęsia tyrimą dėl to nutekinimo, atskleidusio Demokratų partijos šališką palaikymą buvusiai valstybės sekretorei Hillary Clinton ir mėginimą trikdyti jos varžovo Bernie Sanderso pirminių rinkimų kampaniją.

Šios medžiagos paviešinimas atvedė demokratus į itin nepatogią padėtį, šią savaitę vykstant partijos suvažiavimui Filadelfijoje.

H. Clinton stovykla sako, kad jos pasamdyti kibernetinio saugumo ekspertai nurodė, kad kaltinti reikia Rusiją ir kad šios operacijos tikslas – sustiprinti D. Trumpo kampaniją.

B. Obama sakė negalintis pasakyti, kokie yra konkretūs šios duomenų vagystės ir jų nutekinimo motyvas, bet jam yra žinomi D. Trumpo komentarai apie Rusiją.

„Donaldas Trumpas ne kartą reiškė susižavėjimą Vladimiru Putinu, – sakoma B. Obamos interviu ištraukoje. – Ir manau, kad Trumpas gana palankiai nušviečiamas Rusijoje.“

„Ką tikrai žinome – kad rusai braunasi į mūsų sistemas. Ne vien į vyriausybės sistemas, bet ir į privačias sistemas“, – pabrėžė prezidentas.

Kompiuterinio saugumo bendrovė „CrowdStrike“ atskleidė, kad balandį reaguodama dėl numanomo įsibrovimo į DNK sistemas nustatė „du išmoningus priešininkus“, kuriuos ji siejo su Rusijos žvalgyba.

Dienraštis „The Washington Post“ pranešė, kad programišiai pavogė duomenų, įskaitant prieš D. Trumpą nukreiptų tyrimų medžiagą.