Pasaulyje

2021.06.23 10:08

JAV užblokavo Irano valstybinės žiniasklaidos portalus

atnaujinta 11.18
ELTA2021.06.23 10:08

JAV teisingumo departamentas trečiadienį pranešė nutraukęs 33 Irano valstybinių žiniasklaidos portalų bei trijų Irako grupuotės „Kataeb Hezbollah“ portalų techninį palaikymą. Portalai buvo JAV priklausančiuose domenuose, taip pažeidžiant sankcijas.

Atsivertę pagrindinius Irano naujienų portalus, tokius kaip „Press TV“ bei „Al-Alam“ – svarbiausius šalies transliuotojus anglų ir arabų kalbomis – taip pat Jemeno husių televizijos kanalo „Al-Masirah“ portalą lankytojai mato pranešimą, kad portalus „užblokavo JAV vyriausybė“ ir Federalinio tyrimų biuro bei JAV prekybos departamento antspaudus.

33 portalai priklauso Irano islamo radijo ir televizijos sąjungai (IRTVU), kurią kontroliuoja Islamo revoliucinės gvardijos Kudso pajėgos (IRGC).

Ir IRTVU, ir IRGC yra įtrauktos į JAV sankcijų juodąjį sąrašą, todėl amerikiečiams, JAV bendrovėms ir užsienio ar ne JAV bendrovėms, turinčioms JAV antrinių įmonių, draudžiama turėti verslo reikalų su jomis ar jų antrinėmis įmonėmis.

„Kataeb Hezbollah“, kuriai priklauso trys užblokuoti portalai – yra karinė Irako grupuotė, palaikanti glaudžius ryšius su Teheranu. Ją Vašingtonas oficialiai įtraukė į teroristinių grupuočių sąrašą.

Iranas: tai „nekonstruktyvu“

Teheranas trečiadienį perspėjo JAV dėl to, kad jų įvykdytas Irano žiniasklaidos portalų blokavimas esą yra „nekonstruktyvus“, vykstant deryboms dėl Vašingtono sugrįžimo į Irano branduolinį susitarimą.

„Pasitelkiame visas tarptautines ir teisines priemones, kad pasmerktume šią klaidingą Jungtinių Valstijų politiką“, – žurnalistams sakė Irano prezidento kanceliarijos direktorius Mahmoudas Vaezis.

„Tai yra nekonstruktyvu, kai vyksta derybos dėl susitarimo branduoliniu klausimu“, – teigė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.