Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.27 12:01

Jerevane tęsiantis priešpriešai tarp opozicijos šalininkų ir policijos sužeisti 5 žmonės

BNS 2016.07.27 12:01

Armėnijos sostinėje penki žmonės buvo sužeisti per susišaudymą tarp ginkluotų užpuolikų ir policijos, trečiadienį pranešė vienas pareigūnas, tęsiantis priešpriešai tarp saugumo pajėgų ir gerai ginkluotų opozicijos šalininkų.

Vienas policininkas ir keturi užpuolikai buvo sužeisti per susirėmimus viename Jerevano policijos skyriuje, kuris buvo užgrobtas opozicijos šalinininkų prieš daugiau negu 10 dienų, „Facebook“ paskyroje rašė policijos atstovas Ašotas Aharonianas.

Du tos ginkluotos grupės nariai ir pašautas pareigūnas buvo gydomi ligoninėje, o du kiti sužeisti užpuolikai liko užgrobtame policijos skyriuje, A. Aharonianas rašė trečiadienį paryčiais.

Pareigūnai tęsia derybas su likusiais užpuolikais, kurie reikalauja paleisti suimtą opozicijos lyderį Žirairą Sefilianą ir ragina prezidentą Seržą Sargsianą atsistatydinti. Tuo tarpu pareigūnai reikalauja, kad aktyvistai sudėtų ginklus.

Ta grupė įsiveržė į policijos nuovadą liepos 17 dieną, nužudė vieną policininką, o dar kelis paėmė įkaitais, taip pat užgrobė daug ginklų.

Praeitą savaitgalį pastatą užėmę asmenys paleido paskutinius keturis įkaitais laikytus policininkus, bet liko užsibarikadavę nuovadoje, apsuptoje teisėsaugos pareigūnų.

Jie reikalauja, kad atsistatydintų Armėnijos prezidentas S. Sargsianas ir būtų paleistas Ž. Sefilianas.

Ž. Sefilianas buvo sulaikytas birželio 20 dieną. Tyrimo metu paaiškėjo, kad jis su grupe asmenų suplanavo pasitelkiant ginkluotas grupuotes užgrobti pastatus ir telekomunikacijos priemones, tarp jų – Jerevano televizijos bokštą.

Tyrimo duomenimis, grupės nariai nusikalstamus veiksmus planavo vykdyti balandžio mėnesį padidėjus įtampai Kalnų Karabacho konflikto zonoje.

Įnirtingas vyriausybės kritikas Ž. Sefilianas buvo areštuotas ir 2006 metais, dėl raginimų „smurtiniu būdu nuversti vyriausybę“, ir kalėjime atsėdėjo pusantrų metų. Jis buvo paleistas 2008-aisiais.

Pernai Ž. Sefilianas ir keli jo šalininkai vėl buvo areštuoti dėl įtarimų rengiant perversmą, tačiau tada jie buvo greit paleisti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi