Pasaulyje

2021.06.23 09:23

Lukašenka grasina „neginti“ kaimynų nuo migrantų: „Vakarai neteko galvos“

BNS, LRT.lt2021.06.23 09:23

Baltarusija spaudimo sąlygomis negins Europos nuo nelegalios migracijos, narkotikų ir kontrabandos, antradienį pareiškė neteisėtas šalies prezidentas Aliaksandras Lukašenka.

„Šiandien jos (Vakarų šalys) užkaukė. Ach, baltarusiai jų neapsaugo. Į Lietuvą, Latviją ir Lenkiją plūstelėjo tūkstančių tūkstančiai nelegalių migrantų. Jos reikalauja, kad mes apsaugotume jas nuo kontrabandos, nuo narkotikų“, – sakė A. Lukašenka per renginį Bresto tvirtovėje. Ceremoniją transliavo televizija „Belarus 1“.

Žiniasklaidos tyrimų duomenimis, rūkalų kontrabandą iš Baltarusijos į kaimynines Europos Sąjungos valstybes organizuoja pats režimas, taip gaudamas papildomų pajamų.

„Taip ir norisi paklausti: jūs ten ką, išvis galvos netekote? Jūs prieš mus pradėjote hibridinį karą ir reikalaujate, kad mes jus saugotume kaip anksčiau?“ – kalbėjo jis.

Į Lietuvą šiais metais per sieną su Baltarusija atvyko apie pusė tūkstančio migrantų, daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų šalių. Šis skaičius yra šešis kartus didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius.

Lietuvos pareigūnai teigia, kad tai yra Baltarusijos režimo organizuojama operacija.

„Jūs mus informacine prasme dusinate, metodiškai ir kolektyviai. Griaunate, bandote nužudyti mūsų ekonomiką ir laukiate, kad mes, kaip anksčiau, leistume šimtus milijonų dolerių jūsų geopolitinių interesų apsaugai? Tik bepročiai gali taip galvoti ir tikėtis mūsų paramos. Kovojame su šiuo blogiu, kaip galime. (Jei) norite, kad mes kaip ir anksčiau kovotume, imkitės veiksmų šia kryptimi, o ne bandykite mus uždusinti. Tai neperspektyvu“, – tvirtino autoritarinis Baltarusijos lyderis.

Vakarų šalys įvedė jau 4-ąjį sankcijų paketą Baltarusijos režimui, kuris gegužės 23-ąją Minske privertė tūpti į Vilnių skridusį „Ryanair“ orlaivį ir sulaikė jame buvusį opozicijos tinklaraštininką Ramaną Pratasevičių bei jo merginą Sofiją Sapegą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.