Pasaulyje

2021.06.23 07:58

Naujausia informacija. Vienoje planuojama surengti jauniems žmonėms skirtų vakcinacijos vakarėlių

atnaujinta 19.49
ELTA, BNS2021.06.23 07:58

Viena sieks paskatinti jaunus žmones pasiskiepyti nuo COVID-19 su muzika ir vakarėlio atmosfera.

Austrijos sostinėje ketinama surengti vieną ar daugiau vakcinacijos vakarėlių, antradienį pranešė atstovas.

Mieste šiuo metu taip pat sudaryta bendro skiepijimosi galimybė šeimoms – tėvai ir jų vaikai gali gauti apsaugą nuo viruso vienu metu.

Nuo antradienio Vienoje pirmą kartą atverta 12–17 m. paauglių registracija skiepams. Paklausa buvo didelė, per dvi valandas rezervuota 10 tūkst. vakcinos dozių.

Nuo trečiadienio taps įmanoma ir 18–30 m. žmonių registracija. Vakcinacijos vakarėlius šalyje ketinama surengti liepos pradžioje, tačiau dar nesusitarta dėl galutinių detalių.

Vienoje abi imunitetui sukurti reikalingas vakcinos dozes iki šiol gavo apie 27 proc. gyventojų.

Atnaujinta 19.49

Šveicarija naikina daugelį COVID-19 apribojimų

Šveicarija šį savaitgalį panaikins didžiąją dalį likusių koronaviruso apribojimų, trečiadienį paskelbė vyriausybė. Tarp jų – ir atvykimo į šalį taisyklės, nepaisant susirūpinimo dėl koronaviruso delta atmainos.

Likusios kaukių dėvėjimo lauke taisyklės bus panaikintos nuo šeštadienio, o reikalavimas dirbti namuose liks tik rekomendacija.

Parduotuvės galės atsidaryti visu pajėgumu, tuo tarpu žmonių skaičiaus prie restorano stalų ribojimas bus panaikintas.

„Esama padėtis leidžia mums žengti svarbų žingsnį į priekį“, – spaudos konferencijoje sostinėje Berne sakė sveikatos apsaugos ministras Alainas Bersetas.

„Mūsų epidemiologinė padėtis yra gera, naujų infekcijų skaičius smarkiai sumažėjęs, o lygiagrečiai, žinoma, skiepijimas toliau nepertraukiamai vyksta“, – sakė jis ir prognozavo, kad 50 proc. šalies suaugusiųjų bus visiškai paskiepyti dar iki liepos.

Jo teigimu, Šveicarijoje naudojamos „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ vakcinos gerai apsaugo nuo delta atmainos.

Žmonėms, atvykstantiems į Šveicariją iš kitų 25 Europos Šengeno erdvės valstybių, nereikės karantinuotis.

O testai bus atliekami tik tiems, kurie atvyksta lėktuvu ir nėra paskiepyti ar persirgę COVID-19.

Be to, žmonės bus įleidžiami iš trečiųjų šalių, jei jie galės įrodyti, kad yra paskiepyti – tai ypač palengvins apribojimus atvykstantiems iš JAV.

Iš šalių, kuriose paplitusios pavojingesnės atmainos, t. y. iš valstybių, kuriose plačiai paplitusi delta atmaina, tokių kaip Didžioji Britanija ir Indija, – paskiepyti ar pasveikę žmonės bus įleidžiami be testavimo ir karantino.

Atnaujinta 18.44

PSO inspektoriai per patikrą nustatė šešias problemas „Sputnik V“ gamykloje Rusijoje

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė nustačiusi keletą problemų rusiškos vakcinos „Sputnik V“ gamykloje, kurios, pasak Maskvos, jau išspręstos.

Maskva siekia, kad PSO patvirtintų Rusijos Gamalėjos instituto sukurtą vakciną, kuri jau yra naudojama 40-yje šalių.

PSO atliko keturių „Sputnik V“ gamyklų patikrą.

Trečiadienį organizacija paskelbė preliminarių išvadų ataskaitą, kurioje rašoma apie per gegužės 31–birželio 4 d. patikrą „Pharmstandart-UFAVIT“ gamykloje Rusijos mieste Ufoje nustatytas šešias problemas.

Inspektoriai išreiškė susirūpinimą dėl duomenų integralumo ir testavimo rezultatų gamybos ir kokybės kontrolės metu bei aseptinių operacijų ir užpildymo stebėsenos ir kontrolės.

Inspektoriai nustatė problemų, susijusių su vakcinų partijų atsekamumu ir identifikacija, taip pat – užpildymo linijomis, sterilumo užtikrinimu, sterilios filtracijos patvirtinimu ir užteršimo rizika.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas savo ruožtu tvirtino, kad „inspektorių grupė nustatė tam tikrus trūkumus, į kuriuos, mūsų žiniomis, buvo atsižvelgta ir viskas, kas turėjo būti pakeista, buvo pakeista“.

„Žinoma, būtina kontroliuojančių institucijų kontrolė veikia. Akivaizdu, kad tai yra griežčiausia įmanoma kontrolė“, – pridūrė jis.

PSO teigimu, gamykla buvo informuota apie patikros išvadas.

„Inicijuota komunikacija su atitinkamu gamintoju, pareiškėju ir nacionaline reguliavimo institucija, tikintis, kad šioje ataskaitoje išvardytos preliminarios išvados būtų išnagrinėtos ir į jas būtų kuo greičiau atsižvelgta“, – naujienų agentūrai AFP teigė PSO.

Atnaujinta 13.01

Lenkijoje – 165 nauji COVID-19 atvejai, mirė 35 užsikrėtusieji

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 165 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat 35 anksčiau užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis šalies sveikatos apsaugos tarnybų informacija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 188 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir 29 COVID-19 pacientų mirtį.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios iš viso patvirtinti 2 879 192 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 74 893 užsikrėtusieji mirė.

Šalies ligoninėse šiuo metu gydomi 1 307 COVID-19 pacientai, iš kurių 208 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 2 650 839 žmonės.

Kaip skelbiama vyriausybės tinklalapyje, iki šiol šalyje bent vieną vakcinos dozę yra gavę daugiau kaip 16,3 mln. žmonių, o visą vakcinavimo kursą baigė per 11,6 mln. žmonių.

Atnaujinta 12.35

Latvija patvirtino 102 naujus COVID-19 atvejus

Latvija per praėjusią parą nustatė 102 naujus COVID-19 atvejus, o bendras nuo pandemijos pradžios patvirtintų atvejų skaičius pasiekė 137 077, pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras (SPKC).

SPKC duomenimis, atlikus 5 829 testus, 1,7 proc. buvo teigiami.

Praėjusią parą Latvijoje neužregistruota nė vieno mirties nuo COVID-19 atvejo.

Bendras koronaviruso aukų skaičius Latvijoje siekia 2 497.

Atnaujinta 11.53

Rusijoje – per 17,5 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 548 užsikrėtusieji

Rusijoje per praėjusią parą nustatyta 17 594 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 548 anksčiau užsikrėtę žmonės – tai didžiausias paros mirčių skaičius nuo vasario, rodo trečiadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 16 715 naujų užsikrėtimo atvejų ir 546 pacientų mirtį.

Maskvoje, kuri nuo pat koronaviruso epidemijos Rusijoje pradžios yra labiausiai jos paveiktas šalies regionas, per pastarąją parą nustatyti 6 534 nauji COVID-19 atvejai ir mirė 88 užsikrėtę žmonės.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje nustatyti iš viso 5 368 513 COVID-19 atvejų, 130 895 užsikrėtę žmonės mirė. Persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 4 902 110 pacientų, iš jų 12 660 – per praėjusią parą.

Stebėtojai abejoja oficialiais Maskvos pateikiamais duomenimis ir mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti didesnis.

Atnaujinta 11.06

Estijoje – 25 nauji COVID-19 atvejai

Estijoje per praėjusią parą atlikus 3 009 testus nustatyti 25 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, trečiadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Naujų mirties nuo COVID-19 atvejų praėjusią parą neužregistruota.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 37 naujus COVID-19 atvejus ir vieno užsikrėtusio asmens mirtį.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 42,89 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Trečiadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydoma 40 pacientų, vidutinis hospitalizuotųjų amžius – 64 metai.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinti iš viso 130 818 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 1 268 užsikrėtę žmonės mirė, 126 696 – pasveiko.

Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Estijoje jau gavo 548 964 žmonės, visiškai paskiepyti 409 445 šalies gyventojai.

Atnaujinta 09.37

Ukrainoje – 835 nauji COVID-19 atvejai, 70 užsikrėtusių žmonių mirė

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 835 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir mirė 70 anksčiau užsikrėtusių žmonių, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę parą buvo skelbta apie 296 naujus COVID-19 atvejus ir 21 užsikrėtusiojo mirtį.

Per praėjusią parą buvo hospitalizuota 419 COVID-19 pacientų, 2 292 šia infekcija persirgę žmonės pasveiko, nurodoma pranešime, paskelbtame Sveikatos apsaugos ministerijos paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje koronavirusinė infekcija nustatyta iš viso 2 230 977 žmonėms, 52 123 užsikrėtusieji mirė, 2 155 261 – pasveiko.

Atnaujinta 08.55

Italijos premjeras antram skiepui nuo COVID-19 pasirinko kitą preparatą

Italijos vyriausybės vadovas Mario Draghi antram skiepui nuo pandeminio koronaviruo pasirinko kitą preparatą, antradienį pranešė jo atstovas spaudai.

73 metų premjeras anksčiau buvo skiepytas bendrovės „AstraZeneca“ vakcina, tačiau antram skiepui pasirinko „Pfizer-BioNTech“ preparatą.

M. Draghi vyriausybė anksčiau šį mėnesį pakeitė rekomendacijas dėl vakcinų ir neberekomenduoja „AstraZeneca“ vakcina nuo pandeminio koronaviruso skiepytis jaunesniems nei 60 metų amžiaus žmonėms.

Kai kurios šalys šio preparato naudojimą apribojo arba jo apskritai atsisakė dėl kraujo krešumo sutrikimų grėsmės, nors ekspertai tebesilaiko nuomonės, kad vakcinos nauda atsveria riziką.

Italijos vyriausybės paskelbta rekomendacija jau pasiskiepijusiems „AstraZeneca“ vakcina žmonėms antram skiepui rinktis kitą preparatą šalyje išprovokavo aršias diskusijas, ar saugu keisti vakciną.

Praėjusią savaitę M. Draghi pareiškė, kad nors yra vyresnis nei 60 metų, antram skiepui rinksis kitą preparatą, nes pirma vakcinos dozė sukėlė silpną imuninį atsaką.

Antradienį Vokietijos kanclerė Angela Merkel taip pat gavo antrą COVID-19 vakcinos dozę – jai buvo sušvirkšta bendrovės „Moderna“ preparato, nors vyriausybės vadovė anksčiau buvo skiepyta „AstraZeneca“ vakcina.

Atnaujinta 08.33

Naujosios Zelandijos sostinė grąžino koronaviruso apribojimus

Naujosios Zelandijos sostinė Velingtonas pakartotinai įvedė COVID-19 apribojimų, vienam keliautojui iš Australijos patvirtinus koronavirusą.

Šalies sveikatos priežiūros pareigūnai antradienio vakarą buvo informuoti, kad vienam tris dienas Naujojoje Zelandijoje praleidusiam Australijos piliečiui po sugrįžimo į Sidnėjų buvo diagnozuota infekcija.

Dėl to Velingtone nuo trečiadienio vakaro vietos laiku grąžinami suvaržymai, trečiadienį paskelbė už šalies atsaką į COVID-19 atsakingas ministras Chrisas Hipkinsas.

Šie apribojimai nėra „karantinas“, tai verčiau yra atsargumo priemonės, skirtos „nutraukti galimą perdavimo grandinę“, teigė ministras.

Pagal jas, mokyklos ir verslas galės tęsti veiklą, tačiau susibūrimuose galinčių dalyvauti žmonių skaičius bus ribojamas iki 100, juose taip pat bus privalu laikytis socialinės distancijos taisyklių.

Naujieji apribojimai mieste galios mažiausiai iki sekmadienio, nurodė C. Hipkinsas.

Likusioje Naujojoje Zelandijoje nebetaikomi jokie COVID-19 apribojimai, išskyrus kaukių dėvėjimo prievolę viešajame transporte.

Šalyje nuo pandemijos pradžios iš viso patvirtinti 2 367 COVID-19 atvejai ir 26 mirtys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.