Pasaulyje

2021.06.22 17:41

Lenkija teigia turinti įrodymų, kas nutekino valdžios laiškus, kuriuose aptariami Lietuvos politikai

LRT.lt2021.06.22 17:41

Lenkijos žvalgyba teigia turinti duomenų, kad savaitgalį paviešinti aukštų šalies vadovų elektroniniai laiškai buvo gauti įvykdžius valstybės remiamą kibernetinę ataką, už kurią atsakinga grupuotė UNC1151. Kibernetinė ataka priskiriama platesnio masto „Ghostwriter“ kampanijai, kurios tikslas – destabilizuoti padėtį Vidurio Europoje, nurodoma Lenkijos Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

Kaip rašoma pranešime, tyrimą atliko Lenkijos vidaus žvalgybos tarnyba, kartu su karine žvalgyba, kurios išsiaiškino, kad buvo įsilaužta į 4 tūkst. Lenkijos gyventojų elektroninio pašto dėžučių – tarp jų ir į įvairių valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojų, politikų paskyras.

Per šią ataką buvo įsilaužta ir į Lenkijos premjero Mateuszo Morawieckio kabineto vadovo Michalo Dworczyko elektroninio pašto dėžutę. Savaitgalį internete pasirodė esą M. Dworczyko laiškai Lenkijos vadovams, kuriuose be kita ko aptariami ir Lietuvos politikai.

Kaip nurodoma Lenkijos Vyriausybės pranešime, Varšuva pateikė informaciją apie kibernetinę ataką NATO sąjungininkams.

JAV kibernetinio saugumo kompanija „FireEye“ neseniai paskelbtoje ataskaitoje aptarė operaciją „Ghostwriter“ ir grupuotės UNC11151 veiklą. Manoma, kad už jos stovi Rusija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.