Pasaulyje

2021.06.22 16:35

Talibanas užėmė pasienio punktus prie Afganistano ir Tadžikistano sienos

ELTA2021.06.22 16:35

Talibanas užėmė pagrindinį Afganistano sienos su Tadžikistanu perėjimo punktą, o kai kurie saugumo pajėgų kariai apleido savo postus ir perbėgo sieną, antradienį pranešė Afganistano provincijos atstovas ir kariuomenės pareigūnas.

Shir Khano Bandaro, esančio tolimoje Afganistano šiaurėje, apie 50 km nuo Kunduzo miesto, užgrobimas yra reikšmingiausias Talibano kovotojų laimėjimas nuo gegužės 1 dienos, kai jie sustiprino savo veiksmus, JAV pajėgoms pradėjus paskutinius savo karių išvedimo etapus.

„Deja, šį rytą, po valandą trukusios kovos, Talibanas užėmė Shir Khano logistikos punktą, miestą ir visus pasienio kontrolės postus prie sienos su Tadžikistanu“, – sakė Kunduzo provincijos tarybos narys Khaliddinas Hakmis.

Atskiru pranešimu kariuomenės pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP: „Mes buvome priversti palikti visus patikrinimo postus... o kai kurie mūsų kariai kirto Tadžikistano sieną“.

„Iki ryto jie (Talibano kovotojai) buvo visur, šimtai jų“, – sakė jis anonimiškai.

Talibano atstovas spaudai Zabihullah Mujahidas patvirtino, kad sukilėliai užgrobė sienos perėjimą per Pyanj upę.

„Mūsų modžahedai visiškai kontroliuoja Shir Khan Bandarą ir visus sienos perėjimo punktus su Tadžikistanu Kunduze“, – sakė jis AFP.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.