Pasaulyje

2016.07.27 14:11

H. Clinton – oficiali demokratų kandidatė JAV prezidento rinkimuose

Hillary Clinton paskelbta Demokratų partijos kandidate JAV prezidento rinkimuose.

Jai surinkus beveik tris tūkstančius balsų, o jos konkurentui Bernie Sandersui skaičiuojant beveik 2 tūkstančius, pasaulio žiniasklaidos antraštės jau skelbė apie istorinį įvykį. Tačiau demokratų susiskaldymas išliko ir dalis B. Sanderso šalininkų paliko areną. 

Jungtinėse Amerikos Valstijose demokratų suvažiavime trečiadienio vakarą už partijos nominuotą H. Clinton balsuoti ragins dabartinis prezidentas Barackas Obama. Kitas buvęs prezidentas Hillary vyras Billas Clintonas savo raginimą paskelbė antradienį, pavadinęs žmoną pačia geriausia pokyčių nešėja, kokią tik jis kada pažinojęs.

„Pragyvenau ilgą, gražų ir laimingą gyvenimą. Jis labiausiai ėmė gerėti, kai susipažinau ir įsimylėjau merginą 1971 m. Kai buvau prezidentas, sunkiai dirbau dėl taikos ir gerovės, norėjau amerikiečiams suteikti viską. Dabar tam puikiai pasirengusi Hillary“, – sakė buvęs JAV prezidentas

Jis pareiškė, kad H. Clinton pasinaudoja galimybė ir geba rasti išeitį iš bet kokios bėdos.

„Jos sprendimai aiškūs ir pasiekiami. Tačiau jų nepamatysime, jeigu Amerika rinkimuose blogai pasirinks. Todėl rinkitės ją. Ji niekada nepasitrauks iš jokios blogos situacijos. Ji niekada jūsų neišduos“, – patikino kandidatės sutuoktinis.

Apžvalgininkų manymu, H. Clinton užduotis bus suvienyti partiją. Tuo metu naujausios apklausos rodo, kad H. Clinton šiek tiek atsilieka nuo Respublikonų kandidato Donaldo Trumpo, kuris turi dviejų procentų persvarą. Vis dėlto beveik ketvirtadalis apklaustųjų sako neplanuojantys balsuoti nė už vieną kandidatą. 

H. Clinton –  pirmoji moteris, nominuota kandidate į prezidento postą, o jei laimėtų prezidento rinkimus – būtų pirmoji Amerikos prezidentė moteris. Anksčiau H. Clinton buvo pirmoji šalies Niujorko moteris valstijos senatorė bei valstybės sekretorė.