Pasaulyje

2021.06.22 11:40

Baltarusijos senatorė teigia, kad eiliniai lietuviai neremia sankcijų: norime gyventi draugiškai

LRT.lt2021.06.22 11:40

Lietuvos ir Lenkijos gyventojai nepritaria šių šalių politikai Baltarusijos režimo atžvilgiu ir esą palaiko Minsko veiksmus „siekiant išsaugoti suverenitetą“, pareiškė Baltarusijos aukštesniųjų parlamento rūmų narė senatorė Jekaterina Serafinovič.

„Negyvename vakuume: lenkai ir lietuviai nepritaria politikai, kuria siekiama destabilizuoti padėtį Baltarusijoje. Jie pritaria priemonėms, kurių mes ėmėmės stengdamiesi išlaikyti suverenitetą. Mus su Lenkija, Lietuva, Ukraina ir kitomis šlaimis daug kas sieja, ir norime su jais gyventi draugiškoje kaimynystėje. Bet realybė tokia, kad tai tampa vis sudėtingiau“, – politikę cituoja valstybinė naujienų agentūra „BelTA“. Ji taip pat išreiškė viltį, kad „geri valstybių santykiai“ bus atkurti ir ateityje tik gerės.

Tačiau kaip rodo dar rugpjūčio gale atlikta Rytų Europos studijų centro (RESC) apklausa, jau tada pusė Lietuvos gyventojų palaikė šalies poziciją Baltarusijos atžvilgiu, jai nepritarė – 15 proc.

Kartu J. Serafinovič užsipuolė Vakarų žiniasklaidos priemonių žurnalistus, kurie protestuodami prieš režimo suimto Ramano Pratasevičiaus atvedimą į Užsienio reikalų ministerijos surengtą konferenciją, paliko salę.

„Ką matėme spaudos konferencijoje? Užsienio leidinių žurnalistai paliko salę, nes, jų nuomone, Pratasevičius buvo priverstas dalyvauti. Esminis dalykas – tai jų nuomonė. Kodėl jie nė nebandė išgirsti kitokios nuomonės? (...) Ar jiems nereikia tiesos? Viskas tampa aišku. Kaip sakė garsus Baltarusijos rašytojas: „tiesa skauda labiausiai“, – komentavo J. Serafinovič.

Pirmadienį Europos Sąjunga (ES), JAV, Jungtinė Karalystė ir Kanada įvedė papildomas sankcijas Baltarusijos režimui, kuris gegužės 23-ąją Minske privertė tūpti „Ryanair“ lėktuvą ir suėmė juo skridusį R. Pratasevičių bei jo draugę Sofiją Sapegą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.