Pasaulyje

2021.06.22 09:10

Įtakinga Kim Jong Uno sesuo pareiškė, kad JAV bus priversta patirti nusivylimą

ELTA2021.06.22 09:10

Šiaurės Korėjo lyderio Kim Jong Uno įtakingoji sesuo antradienį teigė, kad Vašingtono lūkesčiai dėl dialogo su Pchenjanu yra „neteisingi“, tad JAV bus priversta patirti „didelį nusivylimą“, pranešė vietos žiniasklaidos priemonės.

Kim Yo Jong savo komentarą paskelbė po to, kai JAV patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas jos brolio reakciją į pasikeitusį Vašingtono požiūrį Šiaurės Korėjos atžvilgiu pavadino „įdomiu signalu“.

JAV prezidento Joe Bideno administracija pažadėjo laikytis praktinio ir tikslingo požiūrio, įskaitant diplomatines pastangas įtikinti Šiaurės Korėją atsisakyti uždraustų branduolinių ginklų ir balistinių raketų programų.

Atsakydamas į tai, Kim Jong Unas praėjusią savaitę sakė, kad Pchenjanas privalo pasiruošti ir dialogui, ir konfrontacijai.

Vašingtonas Šiaurės Korėjos lyderio komentarus priėmė kaip „įdomius“, „ABC News“ sakė J. Sullivanas. Pastarojo pareigūno teigimu, „lauksime, kad įsitikintume, ar po tokio komentaro bus tiesioginės komunikacijos dėl potencialaus kelio į priekį“.

Tačiau svarbiausia brolio patarėja Kim Yo Jong, atrodo, atmetė ankstyvo derybų atnaujinimo perspektyvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.