Pasaulyje

2021.06.21 18:18

Viceministras Meilūnas: Baltarusija nepaiso Černobylio katastrofos pamokų ir kelia grėsmę Europai

LRT.lt2021.06.21 18:18

Pirmadienį užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Europiečių judėjimo kartu su Užsienio reikalų ministerija organizuotame renginyje, skirtame Černobylio atominės elektrinės katastrofos 35-mečio paminėjimui ir Baltarusijos atominės elektrinės problematikos aptarimui. Jame viceministras pabrėžė, kad Minskas gali išnaudoti nesaugią atominę elektrinę ir kaip įvairialypių grėsmių Europai priemonę.

„Černobylio katastrofa pademonstravo, kad branduolinių incidentų pasekmės nepripažįsta valstybių sienų. Atiduodami pagarbą šios tragedijos aukoms, kuriuos prieš 35 metu pražudė sovietų režimo sprendimai, turime suvienyti Europos valstybių, neabejingų piliečių bei organizacijų veiksmus, kad panašūs incidentai daugiau niekada nepasikartotų“, – ministerijos pranešime cituojamas E. Meilūnas.

Anot viceministro, dabartinis Baltarusijos režimas gali išnaudoti 40 kilometrų nuo Vilniaus pastatytą nesaugią atominę elektrinę ir kaip įvairialypių grėsmių Europai priemonę.

„Priverstinis „Ryanair“ aviakompanijos lėktuvo nutupdymas Minske panaudojant karinių oro pajėgų naikintuvą buvo melagingai bandytas pateisinti tariamu noru apsaugoti Baltarusijos atominę elektrinę. Tai – akivaizdus įrodymas, kad Baltarusija yra pasirengusi bet kokiam melui ir bet kokiam tarptautinę teisę pažeidžiančiam veiksmui, o tai kelia didelę grėsmę tarptautinei bendruomenei“, – teigė E. Meilūnas. Viceministras paragino tarptautinę bendruomenę paremti Lietuvos pastangas siekiant sustabdyti nesaugią Baltarusijos atominę elektrinę ir jos plėtrą.

Nuotoliniame renginyje dalyvavo Tarptautinio Europos judėjimo Generalinis sekretorius Petros Fassoulas, iniciatyvos „Černobylio vaikams“ autorė ir apdovanojimo „Metų moteris 2011 laimėtoja“ Irina Grushevaya, buvusi Europos Parlamento narė Rebecca Harms, Lietuvoje išrinktas Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, buvęs LR energetikos viceministras, Europiečių judėjimo valdybos narys Romas Švedas, Lietuvos ir Baltarusijos ekspertai.

Europiečių judėjimas (angl. European Movement Lithuania – EML) yra asociacija, vienijanti Europos Sąjungos idėjoms neabejingus piliečius ir organizacijas Lietuvoje. Tarptautinis Europos judėjimas (angl. European Movement International) įsteigtas 1947 metais ir vienija su Europos Sąjungos klausimais dirbančias nevyriausybines organizacijas, institucijas, verslo įmones ir pavienius asmenis. Šiuo metu Europos judėjimas veikia 35 Europos valstybėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.