Pasaulyje

2021.06.21 12:07

Švedijos premjeras po balsavimo parlamente priverstas trauktis iš pareigų

atnaujinta 13.27
LRT.lt, BNS, ELTA2021.06.21 12:07

Švedijos premjeras Stefanas Lovfenas pralaimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo šalies parlamente, todėl iširo jo vadovaujamas ministrų kabinetas, praneša agentūra AFP.

Pralaimėtas balsavimas reiškia, kad S. Lofvenas dabar gali arba atsistatydinti, arba inicijuoti pirmalaikius rinkimus.

Nepasitikėjimas premjeru 349 vietų parlamente buvo pareikštas 181 balsu.

Praėjusį ketvirtadienį tokį siūlymą pateikė kraštutiniai dešinieji Švedijos demokratai (SD), po to, kai vyriausybę palaikiusi Kairiųjų partija paskelbė ketinanti pati ieškoti paramos tokiam veiksmui, protestuodama prieš vyriausybės projektą sumažinti būsto nuomos kainų kontrolę ir pasmerkdama jį kaip išpuolį prieš Švedijos socialinį modelį.
Konservatyvi Nuosaikiųjų partija ir krikščionys demokratai greitai paskelbė palaikantys šį žingsnį ir taip buvo užtikrinta reikiama balsų dauguma.

Kritikai šią konsteliaciją apibūdino kaip „nešventą aljansą“ iš partijų, kurios yra priešingose ​​politinio spektro pusėse. S. Lofvenas tapo pirmuoju vyriausybės vadovu šalyje, pralaimėjusiu balsavimą dėl nepasitikėjimo, o tai reiškia Socialdemokratų ir Žaliųjų partijos koalicijos mažumos vyriausybės žlugimą.

Šią politinę krizę sukėlė projektas, kuris vis dar yra pradiniame etape ir kuriuo siekiama reformuoti būsto nuomos kainų kontrolę bei galimai atverti kelią nekilnojamojo turto savininkams laisvai nustatyti naujai pastatytų butų nuomos kainas.

Tarp kairiųjų šis pasiūlymas buvo vertinamas kaip prieštaraujantis Švedijos socialiniam modeliui ir keliantis grėsmę nuomininkams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.