Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.26 00:04

Per Pasaulio jaunimo dienas Krokuvoje – ypatingas dėmesys saugumui

Lenkijos Lodzės mieste sulaikytam irakiečiui pateikti kaltinimai dėl sprogstamųjų medžiagų laikymo, privatūs televizijos kanalai teigia, kad rasti užrašai rodo, jog iš Švedijos išsiųstas irakietis galėjo rengtis išpuoliams prieš prancūzų prekybos centrus Lenkijoje. Šalies vyriausybė itin sustiprino saugumą prieš rytoj Krokuvoje prasidedančias pasaulines katalikiškojo jaunimo dienas, pasitelkta 40 tūkst. policininkų, karių, saugumo agentų, 200 žmonių neleista įvažiuoti į Lenkiją.

Grupė jaunų vokiečių katalikų atsisveikina su Olštynu Lenkijos šiaurėje ir netrukus išvyks į Krokuvą. Jaunimas dalyvavo parapijų dienose, jais rūpinosi kariai savanoriai, vietinės šeimos.

Tai, kad Europa kenčia dėl išpuolių prieš niekuo nekaltus žmones primena ir ypatingos saugumo priemonės, kai atvyksta ne tik popiežius, bet ir apie du milijonai jaunųjų piligrimų. Dešimtys tūkstančių policininkų, saugumo agentų, karių, ugniagesių, atnaujinta pasienio kontrolė, laikinai atšauktas bevizis režimas Kaliningrado srities ir Ukrainos pasienio gyventojams.

Į savaitę truksiančią šventę dalyviai traukia iš viso pasaulio. Didžioji dalis renginių Krokuvoje, kurios žymiausias gyventojas buvo velionis popiežius Jonas Paulius II ir kurio pėdomis seks popiežius Pranciškus, pavyzdžiui, mojuodamas per arkivyskupo rezidencijos langą, kaip yra daręs Karolis Wojtyla. Popiežiaus Pranciškaus žinia jaunimui – būkite gailestingi.

„Labai trokštu su jumis visais susitikti, parodyti pasauliui naują harmoniją, įvairių veidų, daugelio rasių, kalbų ir kultūrų mozaiką, kurią sujungė Jėzaus, gailestingumo veido, vardas“, – sako popiežius Pranciškus.   

Į Krokuvą jau atvykę savanoriai padėjo pasodinti gailestingumo parką – 200 medelių. Jį iškilmingai atidarė kardinolas Stanislavas Dzivišas ir premjerė Beata Šydlo. Jaunieji piligrimai galės įsigyti marškinėlių, megztinių, švarkų su renginio simbolika, daugybę kitų suvenyrų, kurie primins dienas Krokuvoje. Užsakymai internetu plaukte plaukia.

„Užsakymų gauname net iš tų, kurie neatvyks į Krokuvą, neseniai gavome užsakymą iš Saliamono salų, tie žmonės negali atvykti, bet nori bent taip prie mūsų prisijungti“, – džiaugėsi Katalikiškojo jaunimo dienų internetinės parduotuvės vadybininkė Agata Olejarz Bialko.

Vietos vienuoliai pasirūpino apyrankėmis su egzorcizmo apeigose vartojamais posakiais, kad apsaugotų nuo pikto, o tie, kas norės atlikti išpažinti, galės tai padaryti neužeidami į bažnyčias, garsiajame Krokuvos Plantų parke.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi