Pasaulyje

2016.07.25 20:45

Britanija, Prancūzija ir JAV remia JT raginimą skelbti paliaubas Alepe

BNS2016.07.25 20:45

Didžioji Britanija, Prancūzija ir Jungtinės Valstijos pirmadienį pareiškė palaikančios Jungtinių Tautų raginimą skelbti humanitarines paliaubas Alepe, kur buvo subombarduotos keturios ligoninės ir žuvo civilių per aviacijos smūgius.

Perspėdamas, kad maisto atsargos Alepe greit išseks, JT pagalbos organizacijos vadovas paragino Saugumo Tarybą paspausti, kad būtų įvestos savaitinės 48 valandų humanitarinės paliaubos ir nebūtų laikomasi „viduramžiškos“ apsupties.

„Tarptautinė visuomenė negali paprasčiausiai leisti rytiniam Alepo miestui tapti dar viena, didžiausia, apsupties zona, – sakė Saugumo Tarybai Stephenas O`Brienas. – Tai viduramžiška ir gėdinga; neturime leisti, kad tai įvyktų“.

S. O`Brienas, kuris yra JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas humanitariniais klausimais, sako, kad maisto atsargos sukilėlių kontroliuojamame Alepe išseks iki rugpjūčio vidurio.

Bombarduotos ligoninės

Sirijos Alepo mieste per pastarąsias 24 val. iš oro buvo smogta keturioms improvizuotoms ligoninėms ir kraujo bankui, sekmadienį paskelbė gydytojų grupė.

Per bombardavimą vaikų ligoninėje apsiaustame rytiniame Alepo rajone žuvo dviejų dienų amžiaus kūdikis, pranešė miesto klinikas remianti Sirijos gydytojų grupė „Independent Doctor`s Association“.

Per 1 valandos (2 val. Lietuvos laiku) smūgį ligoninei buvo nutrauktas deguonies tiekimas tam vaikui. Tai buvo jau antras smūgis šiai ligoninei per maždaug devynias valandas, nurodė IDA.

„Gydytojai galėjo tik šaukti kolegoms slėptis ir saugoti kūdikius“, – sakoma grupės pareiškime.

IDA nurodė, kad visos keturios ligoninės, kurioms buvo smogta – vaikų ligoninė, „al Bayan“, „al Zahraa“ ir „al Daqaq“ – nebegalės dirbti „dėl eskaluojamos atakų iš oro serijos ... prieš sveikatos apsaugos objektus Alepe, (kurią vykdo) Sirijos ir Rusijos karo lėktuvai“.

Pastaraisiais mėnesiais tankiai apgyvendintuose rytiniuose Alepo miesto rajonuose kelioms ligoninėms buvo padaryta žala, žuvo kažkiek medikų.

Ligoninei Maadžio rajone buvo smogta vos prieš aštuonias dienas; joje buvo sužeista kažkiek darbuotojų ir pacientų.

Nuo konflikto Sirijoje pradžios 2011 metais jau žuvo daugiau kaip 280 tūkst. žmonių, o milijonai turėjo bėgti iš savo namų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.