Pasaulyje

2021.06.20 18:19

Karščiai Europoje: Latvijoje fiksuojamas šimtmečio rekordas, italai bėga į kalnus

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2021.06.20 18:19

Šį savaitgalį ypatingai karšti orai lepina – arba kamuoja – ne tik Lietuvą.

Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, nustatytas naujas birželio 20 dienos rekordas, sekmadienį Mėrsrage termometrų stulpeliai pakilus iki 32,4 laipsnio šilumos, pranešė meteorologai.

Aukščiausia šios dienos temperatūra šalyje buvo užfiksuota 1917-aisiais (prieš 104 metus), kuomet temperatūra Rygoje siekė 32,1 laipsnio.

Šiuo metu Latvijoje galioja „oranžinis“ įspėjimas dėl karščio, tačiau ateinantį pirmadienį ir antradienį pavojus turėtų pasiekti „raudoną“ (kraštutinį) lygį.

Pasak sinoptikų, artimiausiomis dienomis karščio rekordai gali būti vėl viršyti.

Latvijos aplinkos, geologijos ir meteorologijos centro duomenimis, birželio 21 dienos rekordas taip pat liko nuo 1917 metų, kuomet temperatūra pakilo iki 32,4 laipsnio.

1936 metais buvo nustatytas birželio 22 dienos rekordas – 31,2 laipsnio.

Latvijoje tvyrant anomaliam karščiui vienoje iš oficialių maudymosi vietų – Babytės ežere – vanduo įšilo iki 25 laipsnių, o Dauguvos upėje, šalia Kipsalos salos – iki 22 laipsnių, naujienų agentūrai BNS pranešė sostinės savivaldybė.

Italai stebisi ankstyva karščio banga

Kai kur Italijoje sekmadienį fiksuotas ir 40 laipsnių karštis.

LRT RADIJO bendradarbė Italijoje Daiva Lapėnaitė sako, kad net italams tokia temperatūra šių metų laiku yra neįprasta.

„40 laipsnių yra temperatūra, kuri Italijoje pasiekiama kasmet, tačiau paprastai tai būna ne birželio mėnesį. Dažniausiai tokia temperatūra yra fiksuojama liepos mėnesį, rugpjūtį“, – sako D. Lapėnaitė.

„Šįkart ji registruojama ganėtinai anksti ir ne tik, pavyzdžiui, Sardinijos saloje, kuri priskiriama Italijos pietiniam regionui, bet ir Piedmonto regione, kuris yra Italijos šiaurėje. Tad daugybė žmonių yra prie jūros, mirksta vandenyje arba atgaivos nuo karščio ieško kalnuose“, – LRT RADIJUI sako ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.