Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.25 20:35

Policija tiria grasinimą susprogdinti iš Talino į Vokietiją skrisiantį lėktuvą

BNS 2016.07.25 20:35

Talino oro uosto rajone buvo sustiprintas policijos budėjimas, o Estijos Vidaus saugumo tarnyba (VST) tiria grasinimą susprogdinti iš Talino į Vokietiją skrisiantį lėktuvą.

Talino oro uostas ir VST pirmadienį po 2 val. vietos laiku sulaukė islamistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) nariu prisistačiusio vyro skambučių, kuriais buvo deklaruotas jo ketinimas per savaitę susprogdinti bombą kuriame nors iš Talino į Vokietiją skrisiančiame lėktuve. Vyras skambino iš estiško numerio telefono, iš Estijos teritorijos, kalbėjo angliškai.

Iškart po tų skambučių policija atliko papildomą saugumo patikrinimą Talino oro uoste ir iš jo išskrendančiuose lėktuvuose. Saugumo priemonės oro uoste buvo sustiprintos.

VST ir Generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą dėl išpuolio prieš aviacijos saugumą.

„Nors „Daesh“ nėra iš anksto perspėjusi dėl savo atakų, mes stipriname saugumo priemones ir pradėjome veiksmus asmeniui, kuris pareiškė tokį grasinimą, sučiupti“, – pavartojęs kitą IS akronimą sakė VST direktoriaus pavaduotojas Aleksanderas Tootsas.

„Aviacijos saugumas privalo būti užtikrintas saugumo priemonėmis nepriklausomai nuo to, ar grasinama, ar ne“, – pridūrė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi