Pasaulyje

2021.06.20 08:14

Viceministras Pranckevičius: kalbėdami apie Europos ateitį, neturime pamiršti Vakarų Balkanų, Rytų partnerystės ar Pietų kaimynystės šalių likimo

ELTA2021.06.20 08:14

Šeštadienį mišriu būdu vykusiame steigiamajame Konferencijos dėl Europos ateities plenariniame posėdyje Strasbūre dalyvavęs užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius pažymėjo, kad, kalbėdami apie Europos ateitį, neturime pamiršti Vakarų Balkanų, Rytų partnerystės ar Pietų kaimynystės šalių likimo.

Pasak viceministro A. Pranckevičiaus, nepaisant skirtingo požiūrio į Konferencijos rezultatus, Konferencija turi kalbėti apie ateitį, todėl yra labai svarbu į Konferenciją įtraukti jaunimą.

„Didžiuojuosi, kad Lietuvos jaunimo organizacijų taryba jau inicijavo rezoliuciją dėl Europos ateities ir pasidalino savo vizija“, – teigė viceministras.

„Taip pat viliuosi, kad Konferencija pasieks bent tris dalykus: pirma – ji sustiprins, o ne susilpnins Europą; antra – Konferencijos dėka Europa taps demokratiškesnė; ir trečia – Konferencijos dėka Europa taps labiau įtraukianti”, – pabrėžė A. Pranckevičius.

Konferencija dėl Europos ateities skirta išgirsti Europos Sąjungos (ES) piliečius ir suteikti platformą pilietinei visuomenei, ES valstybėms narėms, ES ir nacionalinėms institucijoms lygiomis teisėmis aptarti ES kylančius iššūkius.

Pirmajame plenariniame posėdyje dalyvavo ES piliečiai, ES Tarybos, Europos Parlamento, Europos Komisijos ir nacionalinių parlamentų atstovai. Lietuvai posėdyje kartu su viceministru A. Pranckevičiumi atstovavo susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė, Seimo nariai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Lukas Savickas, Rūta Miliūtė, Arminas Lydeka, Europos Parlamento narys Andrius Kubilius ir nacionalinių piliečių panelių atstovas Rytų Europos studijų centro (RESC) analitikas Justinas Kulys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.