Pasaulyje

2021.06.19 18:22

Strasbūre surengtas steigiamasis Konferencijos dėl Europos ateities plenarinis posėdis

LRT.lt2021.06.19 18:22

Šeštadienį Europos Parlamento rūmuose Strasbūre įvyko steigiamasis Konferencijos dėl Europos ateities plenarinis posėdis. Tokiais atvirais ir įtraukiančiais renginiais siekiama išsiaiškinti piliečių lūkesčius bei suformuluoti pasiūlymus dėl Europos Sąjungos ateities, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vykdomosios valdybos pirmininkams pasakius atidarymo kalbas, piliečių atstovai ir kiti kalbėtojai, tarp jų ir lietuviai, aptarė Konferencijos tikslą bei lūkesčius. Antroji dalis buvo skirta procedūriniams klausimams, įskaitant Konferencijos plenarinių posėdžių, Europos piliečių forumų ir kitų piliečių renginių kalendorių.

Redaguotą vaizdo įrašą arba visą posėdį galite pamatyti Europos Parlamento multimedijų centre.

Europos piliečių forumai rinksis rugsėjo ir spalio mėn. Juose visuomenės atstovai, remdamiesi daugiakalbėje skaitmeninėje platformoje surinktais piliečių siūlymais, parengs rekomendacijas dėl ES ateities. Konferencija yra įsipareigojusi kuo daugiau erdvės suteikti jaunimui, taigi toliau ruošiamasi Europos Parlamento rengiamam spalio 8–9 d. vyksiančiam Europos jaunimo renginiui.

Konferencijos plenarinėje sesijoje lygiomis teisėmis dalyvauja 108 Europos Parlamento, 54 ES Tarybos (po du iš kiekvienos valstybės), trys Europos Komisijos ir 108 nacionalinių parlamentų atstovai, taip pat piliečiai. Kitą plenarinę sesiją numatyta surengti spalio 22–23 d.

Piliečių pateiktoms idėjoms aptarti bus atrinkti 108 jų atstovai: 80 Europos piliečių forumų atstovų, iš kurių bent trečdalis – jaunesni nei 25 metų, taip pat 27 nacionalinių piliečių forumų ar Konferencijos renginių atstovai (po vieną iš kiekvienos valstybės) ir Europos jaunimo forumo pirmininkė.

Plenariniuose posėdžiuose taip pat dalyvaus po 18 atstovų iš Regionų komiteto ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto, taip pat dar aštuoni socialinių partnerių ir aštuoni pilietinės visuomenės atstovai. Į diskusijas dėl tarptautinio ES vaidmens bus pakviestas ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai. Bus užtikrinta Konferencijos dalyvių lyčių pusiausvyra.

Kiekvienas Europos pilietis jau dabar gali dalyvauti Konferencijoje per 24 kalbomis prieinamą skaitmeninę platformą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.