Pasaulyje

2016.07.25 10:50

Turkijoje išduotas orderis suimti 42 žurnalistus

ELTA 2016.07.25 10:50

Pirmadienį Turkijoje buvo išduotas orderis suimti mažiausiai 42 žurnalistus, įtariamus prisidėjus prie mėginimo įvykdyti valstybės perversmą, praneša laikraštis „Hurriyet“.

Pasak leidinio, jie visi priklauso vadinamajai „lygiagrečiai struktūrai“, siekiančiai pakirsti konstitucinę santvarką ir nuversti šalies vadovybę. Oficialioji Ankara teigia, kad ši grupė tiesiogiai susijusi su Jungtinėse Valstijose gyvenančiu opozicionieriumi Fethullah Gulenu.

Už inkriminuojamus nusikaltimus žurnalistams gali būti skirtos ilgos laisvės atėmimo bausmės – nuo 10 metų iki kelių įkalinimų iki gyvos galvos, pažymi „Hurriyet“.

Naktį į liepos 16-ąją Turkijoje grupė maištininkų mėgino įvykdyti karinį perversmą. Pagrindinė konfrontacija vyko Ankaroje ir Stambule. Šalies vadovybė paskelbė, kad pučas nuslopintas.

Naujausiais duomenimis, žuvo 246 žmonės, neskaitant pučistų. 2185 žmonės buvo sužeisti. Liepos 21-ąją parlamentas pritarė nepaprastosios padėties įvedimui šalyje trims mėnesiams.

Kaip praneša „Hurriyet“, iš viso buvo atleista apie 50 tūkstančių valstybinių įstaigų tarnautojų, apkaltintų ryšiais su pučo organizatoriais. Dešimtys tūkstančių žmonių neteko darbo tokiose struktūrose kaip vyriausybės aparatas, VRM, Aukščiausioji švietimo taryba, Švietimo ministerija, Nacionalinė žvalgybos organizacija, Vyriausioji religijos reikalų valdyba, Šeimos ir socialinės politikos ministerija, Finansų ministerija ir Energetikos rinkų kontrolės departamentas.