Pasaulyje

2021.06.19 09:53

Australija pateikė skundą PPO dėl Kinijos įvestų muitų vynui

ELTA2021.06.19 09:53

Australija pateikė oficialų skundą Pasaulio prekybos organizacijai (PPO) dėl Kinijos įvestų antidempingo muitų australiškam vynui, šeštadienį pranešė Australijos vyriausybė.

Sprendimas teikti skundą priimtas po „išsamių konsultacijų su Australijos vyndariais“, sakoma Vyriausybės pranešime, kuriame priduriama, kad „Australija yra pasirengusi tiesiogiai kalbėtis su Kinija dėl šio klausimo sprendimo“.

Pastaruoju metu tarp Australijos ir Kinijos išaugo prekybos ir diplomatinė įtampa, o premjeras Scottas Morrisonas pareiškė, kad jo vadovaujama Vyriausybė reaguos į šalių bandymus panaudoti „ekonominį spaudimą“ Australijos atžvilgiu.

Sprendimas kreiptis į PPO priimtas praėjus vos kelioms dienoms po Didžiojo septyneto (G7) viršūnių susitikimo, kuriame šalys įsipareigojo griežčiau žiūrėti į Kinijos prekybos praktikas ir jos užsienio politiką.

S. Morrisonas G7 viršūnių susitikime dalyvavo kaip kviestinis svečias kartu su Pietų Korėjos, Pietų Afrikos Respublikos ir Indijos lyderiais.

Pekinas pastaraisiais mėnesiais įvedė ekonomines sankcijas įvairioms Australijos prekėms, įskaitant žemės ūkio produkciją, anglį, vyną, bei turizmo sektoriui.

Daugelis Australijos politikų mano, kad šiomis priemonėmis Pekinas bando bausti Australiją už Kinijos atstūmimą, draudimą investuoti kai kuriose jautriose srityse ir viešą raginimą ištirti koronaviruso pandemijos kilmę.

Australija jau yra pateikusi skundą PPO dėl Kinijos muitų Australijos miežių eksportui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.