Pasaulyje

2021.06.19 09:01

JAV mažina Artimuosiuose Rytuose dislokuotų karių ir oro gynybos sistemų skaičių

ELTA2021.06.19 09:01

JAV Gynybos departamentas penktadienį paskelbė mažinantis Artimuosiuose Rytuose dislokuotų karių ir oro gynybos sistemų skaičių, patvirtindamas „Wall Street Journal“ straipsnį, kuriame nurodoma, kad iš regiono patraukiamos aštuonios „Patriot“ raketų baterijos.

Apie pajėgų mažinimą paskelbta prezidento Joe Bideno administracijai siekiant sumažinti įtampą su Iranui po to, kai ši padidėjo 2019, o regione buvo dislokuota daugiau JAV pajėgų.

„Wall Street Journal“ skelbė, kad iš Irako, Kuveito, Jordanijos ir Saudo Arabijos patraukiamos aštuonios „Patriot“ oro gynybos sistemos, o iš Saudo Arabijos taip pat patraukiama ir kita sistema THAAD.

Kiekvienai iš šių sistemų baterijų reikia kelių šimtų jas naudojančių ir prižiūrinčių karių bei civilių.

Pentagono atstovė Jessica McNulty teigė, kad kai kurios sistemos perdislokuojamos į kitas šalis, o kitos – grąžinamos į JAV. Tiesa, ji neatskleidė, kur bus dislokuojamos šios sistemos.

„Šis sprendimas buvo priimtas glaudžiai bendradarbiaujant su priimančiomis šalimis ir siekiant užtikrinti mūsų galimybes įgyvendinti saugumo įsipareigojimus. Regione išlaikome tvirtas pajėgas, atitinkamas kylančiai grėsmei ir esame tikri, kad šie pokyčiai nepaveiks mūsų nacionalinio saugumo interesų neigiamai. Taip pat išlaikome lankstumą ir galime greitai sugrąžinti pajėgas į Artimuosius Rytus, jei to prireiks", – tvirtino J. McNulty.

Besitraukdama iš Afganistano, JAV kariuomenė šiuo metu pertvarko pajėgų dislokavimo vietas pasaulyje, nes mato vis didesnę Kinijos keliamą grėsmę Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.
Pentagonas pernai sumažino Irake dislokuotų karių skaičių iki 2 500. Šie kariai padeda Irako pajėgoms kovoti su likusiais Islamo valstybės kovotojais.

Iranas taip pat yra laikomas didele grėsme Artimuosiuose Rytuose, tačiau J. Bideno administracija derasi, kad atkurtų susitarimą dėl Teherano branduolinės programos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.