Pasaulyje

2021.06.18 21:07

Siekiant apriboti COVID-19 plitimą, Rusijos parlamento rinkimai vėl vyks tris dienas

BNS2021.06.18 21:07

Rusijos parlamento rinkimai vyks tris dienas, siekiant apriboti koronaviruso plitimą, penktadienį pranešė Centrinės rinkimų komisijos (CRK) vadovė Ela Pamfilova, Maskvoje užfiksavus paros užsikrėtimo atvejų prieaugio rekordą.

Balsavimas vyks nuo rugsėjo 17 iki rugsėjo 19 dienos, per CRK susitikimą nurodė E. Pamfilova.

„Trys dienos garantuos sanitarinį ir epideminį saugumą mūsų piliečių sveikatai“, – E. Pamfilovą citavo rusų naujienų agentūros.

Penktadienį Maskva pranešė apie rekordinį susirgimų prieaugį – kiek daugiau nei 9 tūkst. atvejų. Sostinės meras tokius skaičius paaiškino greitai plintančia atmaina Delta, pirmąkart aptikta Indijoje.

Rusija yra koronaviruso pandemijos viena labiausiai paveiktų šalių. Naujienų agentūros AFP duomenimis, ten nustatytas šeštas didžiausias COVID-19 atvejų skaičius visame pasaulyje.

Pernai rugsėjį vietos ir regionų valdžios rinkimai irgi vyko tris dienas, o keliais mėnesiais anksčiau savaitę trukęs konstitucinis referendumas paruošė dirvą prezidentui Vladimirui Putinui likti valdžioje iki 2036 metų.

Nepriklausoma rinkimų stebėtoja „Golos“ pranešė per referendumą gavusi šimtus skundų dėl tokių pažeidimų kaip daugkartinis balsavimas ir rinkėjų bauginimas.

Opozicija tuomet teigė, kad kelių dienų trukmės balsavimas suteikia už rinkimus atsakingiems pareigūnams daugiau progų klastoti rezultatus.

Artėjant rugsėjį paskirtiems parlamento rinkimams valdžia padidino spaudimą opozicijai: įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno organizacijos buvo paskelbtos ekstremistinėmis, o jo sąjungininkams buvo uždrausta kandidatuoti į parlamentą.

Kritikai atkreipia dėmesį į smunkančius V. Putiną palaikančios valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ reitingus, šiai politinei jėgai prarandant savo populiarumą dėl ekonomikos sąstingio.

Remiantis valstybinio visuomenės nuomonės tyrimų instituto VCIOM penktadienį paskelbtais apklausos rezultatais, 30 proc. piliečių palaiko „Vieningąją Rusiją“, o patį V. Putiną – 61,5 procento.

Nepaisant spaudimo opozicijai, A. Navalno bendražygiai propaguoja jo parengtą vadinamąją išmaniojo balsavimo strategiją, kai raginama remti kandidatus, turinčius daugiausiai galimybių įveikti su Kremliumi siejamus politikus.

Dėl šios taktikos „Vieningoji Rusija“ prarado mandatų per pastaruosius vietos valdžios rinkimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.