Pasaulyje

2021.06.18 20:29

Austrijos diplomatijos vadovas: ES sutarė dėl „tvirtų ir tikslinių“ sankcijų Baltarusijai

BNS2021.06.18 20:29

Austrijos užsienio reikalų ministras Alexander`as Schallenbergas penktadienį pranešė, kad Europos Sąjungai pavyko susitarti dėl naujų sankcijų Baltarusijai.

„Džiaugiuosi, kad pasiekėme susitarimą dėl sankcijų Baltarusijai, jos yra tvirtos ir tikslinės“, – tviteryje parašė ministras.

Kaip anksčiau pranešė diplomatai, ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį Liuksemburge ketina aptarti plataus masto priemones, skirtas smogti autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimo „piniginei“ po priverstinio lėktuvo nutupdymo Minske.

Manoma, kad sankcijos bus nukreiptos į pagrindinius Baltarusijos ekonomikos sektorius, įskaitant kalio trąšų eksportą, tabako sektorių, naftos ir naftos chemijos produktus, pranešė diplomatai.

Taip pat turėtų būti sugriežtinti ginklų ir įrangos, kuri gali būti panaudota represijoms prieš demonstrantus, eksporto apribojimai, sakė diplomatai.

Glaudžius bankinius ryšius su Baltarusija palaikanti Austrija anksčiau turėjo prieštaravimų siūlymui taikytis sankcijomis į finansinį sektorių, bet, kaip pranešama, penktadienį jų atsisakė.

Jei ministrai uždegs žalią šviesą sankcijoms, dar turės praeiti kelios dienos, kol jos bus oficialiai įgyvendintos, nurodė diplomatai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.