Pasaulyje

2016.07.25 10:59

Prancūzijos ministras kaltinamas dėl Nicos išpuolio

Vykintas Pugačiauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.07.25 10:59

Prancūzijoje bręsta politinė krizė, kai aukšto rango policininkė apkaltino vidaus reikalų ministrą dėl spaudimo slėpti galimą aplaidumą per Nicos žudynes.

Už miesto stebėjimo kamerų sistemą atsakinga pareigūnė spaudai pareiškė, kad ministras valandą telefonu reikalavo, kad ji patvirtintų, jog per Bastilijos dienos iškilmes nacionalinė policija buvo dislokuota keliose vietose, nors ji teigia ekranuose to nemačiusi.

Tai nebe pirmas kaltinimas ministrui dėl islamistų išpuolio, bet Bernard`as Cazeneuve`as sako su pareigūne nekalbėjęs ir žada kreiptis į teismą dėl šmeižto. Jis žada nesitraukti dėl 84 gyvybes nusinešusios atakos, bet spaudimas auga.

Dvi dešiniosios partijos reikalauja, kad socialistų vyriausybė paaiškintų, kodėl neužkirto kelio išpuoliui, nors galiojo nepaprastoji padėtis. 

Buvęs Nicos meras tvirtina, kad vyriausybė melavo apie pasiųstų policininkų ir karių skaičių, o spauda skelbia, kad sunkvežimio vairuotojo kelyje į minią Anglų krantinėje buvo tik vienas policijos automobilis.