Pasaulyje

2016.07.25 08:26

Muzikos festivalio metu Vokietijoje siras susprogdino bombą kuprinėje

15min.lt 2016.07.25 08:26

Košmariškos Vokietijos dienos nesibaigia. Po trijų išpuolių šią savaitę vėlų sekmadienio vakarą Ansbacho mieste pietų Vokietijoje nugriaudėjo sprogimas – savižudis šalia įėjimo į muzikos festivalį detonavo sprogmenis.

Netoli Niurnbergo esančiame mieste išpuolį surengė savižudis sprogdintojas. Detonavęs savo užtaisą jis mirė pats, sužeidė dar 12 žmonių. Trijų iš jų būklė – sunki, rašo BBC.

Sprogimas apie 22 val. įvyko prie baro, šalia įėjimo į muzikos festivalį po atviru dangumi. Festivalis nedelsiant buvo atšauktas, iš jo teritorijos evakuota apie 2,5 tūkst. žmonių.

Iš pradžių manyta, kad sprogimą galėjo sukelti dujų nutekėjimas, tačiau Bavarijos vidaus reikalų ministerija vėliau pranešė, kad sprogimas buvo tyčinis. Vietos žiniasklaidos teigimu, vyras su kuprine nebuvo įleistas į muzikos festivalį, į barą, ir tuomet nugriaudėjo sprogimas. Manoma, kad užpuolikas veikė vienas, nėra suimta jokių žmonių.

Tapatybė aiški

Netrukus Bavarijos pareigūnai paskelbė, kad užpuolikas – dvejus metus Vokietijoje gyvenantis 27-erių siras, jis yra žinomas policijai. Vyro vardas ir pavardė neatskleidžiami. Jis siekė prieglobsčio, tačiau prieš metus buvo priimtas sprendimas jo vyrui nesuteikti. Jam visgi leista likti Vokietijoje – deportavimas į šalį, kurioje vyksta karas, yra vykdomas tik dėl didelių nusikaltimų.

Bavarijos vidaus reikalų ministro Joachimo Hermanno teigimu, vyras du kartus mėgino nusižudyti, buvo gydytas psichiatrijos ligoninėje. Panašu, kad šįkart jis siekė atimti ne tik savo, bet ir aplinkinių gyvybes.

Ministras spaudos konferencijoje sakė, kad kuprinės turinys galėjo užmušti daug žmonių. Sprogmenims buvo panaudoti metaliniai daiktai, naudojami medžio darbuose. J. Hermannas nedetalizavo, ar tai buvo varžtai, ar vinys. Dėl tokio kuprinės turinio, ministro teigimu, negalima atmesti teroristinio išpuolio motyvo. Prokuratūros atstovas spaudai visgi teigė, kad galimos sąsajos su islamistai šiuo metu yra tik spėlionės.

Tai jau ketvirta ataka per septynias dienas Vokietijoje. Savaitės pradžioje kirviu ginkluotas 17-metis iš Afganistano traukinyje sužeidė kelis žmones. Penktadienį Miunchene Vokietijos ir Irano pilietybę turintis jaunuolis prekybos centre nušovė 9 žmones. Sekmadienį pabėgėlis iš Sirijos su mečete užmušė moterį ir dar du sužeidė.​