Pasaulyje

2021.06.18 15:01

Ciklono nusiaubto Krymo vadovas prašys Putino pagalbos

atnaujinta 18.00
BNS2021.06.18 15:01

Rusijos neteisėtai aneksuoto Krymo vadovas penktadienį pareiškė prašysiantis prezidento Vladimiro Putino pagalbos dėl pusiasalį nusiaubusio smarkaus ciklono pasekmių likvidavimo.

„Nustačius žalos dydį, asmeniškai atsiskaitysiu valstybės vadovui Vladimirui Vladimirovičiui [Putinui]. Tikriausiai prašysime finansinės pagalbos“, – žurnalistams sakė S. Aksionovas.

Pasak jo, „daugelyje namų padėtis yra katastrofiška“.

Ketvirtadienį Krymą talžė ciklonas, atnešęs dviejų mėnesių kritulių normą pusiasalio rytuose, o valdžia paskelbė nepaprastąją padėtį. Apie 350 namų buvo apsemti, beveik 1,4 tūkst. žmonių buvo evakuoti, energijos, dujų ir vandens tiekimas buvo sutrikdytas. Labiausiai nukentėjo Kerčė: daugeliu šio miesto gatvių galima buvo judėti tik valtimis.

Naktį į penktadienį pietinėje pakrantėje prasidėjo smarki liūtis, per parą irgi iškirto dviejų mėnesių kritulių norma. Jaltoje iš krantų išsiliejus dviem upėms, buvo užtvindytos požeminės perėjos, o kai kuriose gatvėse vandens lygis buvo pakilęs iki juosmens. Stiprūs vandens srautai šlavė automobilius, susisiekimas viešuoju transportu buvo paralyžiuotas, išjungtas centrinis vandentiekis. Įvažiavimas į miestą buvo uždarytas, prasidėjo gyventojų ir turistų evakuacija.

Pusiasalyje paskelbtas audros pavojus dėl smarkių liūčių ir stipraus vėjo. Daugelyje kurortinių regionų Krymo pietuose ir pietryčiuose galimos purvo nuošliaužos.

Prašo pagalbos

Visame Kryme ketvirtadienį buvo įvesta nepaprastoji padėtis dėl Juodosios jūros pusiasalį pasiekusio ciklono, atnešusio smarkias liūtis.

Krymo meteorologijos tarnybos vertinimais, vien per naktį į penktadienį aneksuotoje teritorijoje iškrito daugiau kritulių nei dviejų mėnesių norma. Tarnyba prognozuoja, kad audra nurims iki pirmadienio.

Penktadienį socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizduose matyti, kaip Jaltos gatvėmis bėga vanduo, nušluojantis automobilius ir pasiekiantis pastatų antrojo aukšto lygį.

Vaizdo kreipimesi į gyventojus Jaltos vadovė Janina Pavlenko paskelbė nepaprastąją padėtį ir informavo, kad įvažiavimai į miestą bus uždaryti.

Ji pridūrė, jog žmonės evakuojami iš savo apsemtų namų, bet paprašė gyventojus, kuriems tiesioginis pavojus negresia, likti budrius.

Vėliau J. Pavlenko žurnalistams pareiškė, kad kreipėsi į Rusijos Juodosios jūros laivyną pagalbos evakuojant gyventojus.

Nepaprastųjų situacijų ministerijos Krymo skyrius penktadienį pranešė, kad buvo evakuoti 49 žmonės.

J. Pavlenko taip pat paprašė gyventojų apsirūpinti geriamuoju vandeniu, nes mieste ruošiamasi laikinai išjungti vandentiekį, nors ji nepatikslino, kada konkrečiai.

Rusų naujienų agentūrų duomenimis, potvyniai paveikė Jaltos vandens valymo kokybę.

Krymo didžiausia valstybinė energijos tiekėja penktadienį pranešė, kad dėl kritulių apie 2,7 tūkst. vartotojų liko be elektros.

Krymo vadovas Sergejus Aksionovas anksčiau sakė prašysiantis Rusijos prezidento Vladimiro Putino suteikti finansinės pagalbos, siekiant likviduoti audros padarytą žalą ir išmokėti kompensacijas nukentėjusiesiems.

S. Aksionovas ketvirtadienį sukėlė audringą reakciją socialiniuose tinkluose, paskelbus vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip jis sėdėdamas valtyje apžiūri užtvindytą Kerčės miestą, jam iš paskos plaukiant trims vyrams. Pasak A. Aksionovo, šie asmenys yra vietos Nepaprastųjų situacijų ministerijos darbuotojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.